شهردار: ۱۵ پروژه جدید شهری در کرمان آماده بهره برداری شد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به آماده بهره‌برداری شدن ۱۵ بوستان، در مدیریت جدید این شهر گفت: از هفته‌جاری با پویش افتتاح و شعار هر هفته یک افتتاح، پروژه‌های شهری جدید به بهره‌برداری و به مردم دیار کرمان تقدیم می‌شود.

 سیدمهران عالم‌زاده شامگاه سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: اواخر سال گذشته قرار بود ۱۵ بوستان در شهر کرمان به بهره‌برداری برسد که به‌علت شیوع ویروس کرونا، تکمیل شد اما افتتاح این پروژه‌ها معطل ماند.

شهردار کرمان با اشاره به پروژه‌های مختلف در این دوره از مدیریت شهری اظهار داشت: علاوه بر مطالعه و طراحی پروژه‌های بزرگی چون پارک گردشگری، سال گذشته ۲۰ بوستان دیگر در مقیاس منطقه‌ای و محله‌ای، تقدیم شهروندان شریف کرمانی شد.

وی با بیان این‌که در دوره جدید مدیریت شهریِ شهر کرمان، تلاش شد با شعار «همه ما یک شهر داریم» و با برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی با حضور متخصصان حوزه‌های مختلف، فصل نوینی از دوران عمران، آبادانی و توسعه در دیار کریمان رقم بخورد، گفت: در این دوره، علاوه بر تکمیل و افتتاح پروژه‌های دور قبل ازجمله تقاطع‌های غیرهم‌سطح که هزینه زیادی برای شهر و شهرداری در بر داشت، پروژه‌های بزرگ و کوچک دیگری نیز طراحی و اجرا شد.

شهردار کرمان عنوان کرد: همچنین با همکاری متخصصان حوزه معماری و شهرسازی، موضوع شهر انسان‌محور پیگیری شد که در این راستا، با تأکید بر ضرورت توجه به افراد دارای معلولیت، تلاش شد در تمام پروژه‌های شهری، مسیرهای ویژۀ این افراد طراحی و اجرا شود.

وی به تلاش برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایلوت «شهر دوستدار کودک» هم اشاره کرد و افزود: در این خصوص نیز موضوع کودکان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در تمام پروژه‌های شهری، آنچه که در «شهر دوستدار کودک» باید مورد توجه قرار گیرد، پیگیری شد.

عالم‌زاده تاکید کرد: «شهر دوستدار کودک»، در راستای توسعه، مناسب‌سازی و بسترسازی از منظر کالبدی و اجتماعی شهر برای فعالیت کودکان است که تلاش می‌کند تا کودکان منطبق با نیازهایشان در شهر زندگی کنند.

وی گفت: از سوی دیگر، موضوع «شهر انسان‌محور» نیز، از روزهای ابتدایی این دوره مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت زیرا شهری «دوستدار کودک» است که کرامت و منزلت تمام ساکنان آن محقق شود و در کرمان کودکان، در دامانِ پدران و مادرانی بزرگ می‌شوند که جزو شهروندان هستند و برخورداری آن‌ها از حقوق شهروندی، متضمن سلامت روحی و جسمی آن‌ها و فرزندانشان خواهد بود.

عالم‌زاده اظهار امیدواری کرد که روزبه‌روز شاهد توسعه و آبادانیِ گوشه به گوشه این مرز پُرگهر، به‌ویژه شهر کرمان باشیم. پیش از این نیز بوستان‌های رسالت و ابوالفضل (ع) کرمان به بهره‌برداری رسید و ضمن این‌که در دوره جدید مدیریت شهری بهره‌برداری از پروژه‌های شهری (هر هفته یک افتتاح)، همزمان با ولادت امام رضا علیه‌السلام، بوستان «سراج» به بهره‌برداری خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha