مقام ارشد لیگ جزیره: انتقال مالکیت نیوکاسل به آل‌سعود بغرنج شده است

تهران - ایرنا- مدیر اجرایی لیگ برتر جزیره معتقد است که انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل به ولیعهد سعودی پیچیده شده است اما ابراز امیدواری کرد که این فرآیند به زودی به سرانجام برسد.

هیات مدیره لیگ برتر انگلیس به عنوان بخشی از «آزمون مالکان و مدیران» به منظور ارزیابی متناسب بودن تغییر مالکیت، در  حال بررسی این تغییر پیشنهادی است.

گروهی تحت رهبری «آماندا استاولی» سرمایه‌گذار بریتانیایی با پیشنهادی متشکل از سرمایه گذاری ۸۰ درصدی صندوق ثروت ملی عربستان و حضور ۱۰ درصدی برادران میلیاردر به نام دیوید و سایمون روبن، با مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند برای خریداری باشگاه نیوکاسل از «مایک اشلی» مالک کنونی آن اقدام کردند.

«ریچارد مسترز» در جریان جلسه استماع کمیته دیجیتال، فرهنگ و ورزش مجلس بریتانیا در پاسخ به پرسشی در خصوص ابهام هواداران نیوکاسل در مورد آینده این باشگاه گفت: این دودلی را درک می‌کنم؛ نمی‌توانم در خصوص زمان‌بندی یا جزئیات هرگونه انتقال مالکیت اظهارنظر کنم اما در بهترین شرایط، تغییرات مالکیتی به طور شفاف، واضح و در موعد مقرر انجام می‌شود اما گاهی اوقات پیچیدگی‌هایی نیز به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: زمانی که این تغییرات طولانی می‌شود، گاهی اوقات ارائه اطلاعات ضروری است که البته این موارد بسیار نادر هستند اما فکر می‌کنم ارتباط دائمی با هواداران در خصوص فرآیندی که به طور کلی محرمانه است، کار دشواری باشد. با این وجود، امیدوارم این فرآیند به زودی به نتیجه برسد.

یکی از موضوعاتی که در خصوص انتقال مالکیت به آل سعود توسط منتقدان مطرح شده، پاسخ ریاض به موارد پخش غیرقانونی رقابت‌های لیگ جزیره در کشور عربستان است؛ اوایل ماه جاری، سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که عربستان سعودی به دلیل ناکامی در پیگرد قانونی شبکه غیرمجاز «BeoutQ» که بازی‌های لیگ جزیره را پخش می‌کند، مقررات جهانی مرتبط با حقوق معنوی را نقض کرده است.

مسترز در این باره نیز گفت: BeoutQ در حال حاضر روی آنتن نمی‌رود و آنچه ما پیرو گزارش سازمان تجارت جهانی، می‌خواهیم، واکنش مثبت عربستان به شرایط بوده و اینکه آنها اجازه دهند تا دارندگان حقوق ورزشی، احقاق حق کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =