دریافت غیرحضوری گواهی‌های پایان‌کار ساختمانی در پایتخت عملیاتی شد

تهران- ایرنا- مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از عملیاتی شدن دریافت غیر حضوری گواهی‌های پایان کار ساختمانی خبر داد.

به گزارش ایرنا، «حامد سلیمی» روز سه شنبه در خصوص امکان دریافت غیر حضوری گواهی های پایان کار ساختمانی به خبرنگاران گفت: در راستای فرآیند هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان تهرانی و تسریع در امور، از تاریخ هفتم تیر ماه سال جاری"چاپ گواهی های پایان کار ساختمانی از دسترسی مرکز چاپ اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه خارج و به صورت سیستمی آرشیو می شود.

وی افزود: از این رو دیگر نیازی به مراجعه حضوری به این اداره کل نبوده و متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir  و با استفاده از نام کاربری شهروندی خود اقدام به دریافت و چاپ گواهی کنند.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران ادامه داد: در صورتی که متقاضی فاقد حساب کاربری شهروندی باشد، ابتدا باید در سامانه تهران من(my.tehran.ir) ثبت نام کرده و پس از دریافت پیامک حاوی نام کاربری و رمز ورود برای ثبت تعهدنامه ی صیانت از نام کاربری، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کند.  

وی خاطرنشان کرد: بعد از تأیید تعهد نامه در دفتر خدمات الکترونیک شهر، (مالک/ متقاضی) می تواند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir  و ورود با نام کاربری شهروندی خود اقدام به دریافت و چاپ گواهی کند.

گشایش تندروهای بلوار استاد معین جنوبی، به زودی

همچنین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای گشایش ترافیکی مسیرهای تندروی ادامه جنوبی بلوار استاد معین (حدفاصل خیابان نیارکی تا محور ۳۰ متری جی) خبر داد.

«صفا صبوری دیلمی» روز سه شنبه در حاشیه بازدید خود از پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استاد معین ضمن اعلام پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات اجرایی این پروژه اعلام کرد: مسیرهای تندروی بلوار ۴۵ متری استادمعین با توجه به نقش موثر این پروژه در ساماندهی ترافیک سنگین معابر منتهی به سه راه آذری و کاهش بار ترافیک میدان آزادی، خیابان آزادی و بزرگراه آیت ا... سعیدی، زودتر از مسیرهای کندرو تحویل شهروندان خواهند شد.

وی با بیان آنکه سایر اقدامات تکمیلی پروژه شامل احداث مسیرهای کندرو و معابر پیاده رو و نیز تامین روشنایی مسیر ظرف ۱۵ روز آینده به سرانجام خواهد رسید گفت: تکمیل این پروژه راهگشای ترافیکی از مهمترین مطالبات شهروندان ساکن در منطقه ۹ است که با تکمیل ادامه جنوبی بلوار استاد معین با توجه به عبور مسیر از داخل پادگان جی، مستلزم توافقاتی بود که با مشارکت نهادهای ذیربط حاصل شد.

در بازدید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استاد معین، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه ۹ و تنی از چند مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی نیز حضور داشتند.

ادامه جنوبی بلوار استاد معین حدفاصل خیابان نیارکی تا محور ۳۰ متری جی، یک معبر ۴۵ متری با حدود ۸۰۰ متر طول است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =