راهبرد مقاومت فعال رمز پیروزی در مقابل استکبار جهانی است

تهران-ایرنا- بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه ای به مناسبت سالروز آزادسازی شهر مهران اعلام کرد: راهبرد مقاومت فعال و وحدت و یکپارچگی رمزبقا و تداوم پیروزی های درشان و سربلندی و عزت ایران اسلامی درمقابل جبهه استکبار جهانی است. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس در متن این بیانیه آمده است: رزمندگان سرافراز اسلام با لبیک به فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه شهر مهران باید آزاد گردد، عملیات کربلای یک را در شب دهم تیرماه۱۳۶۵ با هدف بازپس‌گیری شهر مهران و تصرف ارتفاعات مهم واستراتژیک قلاویزان با رمز مقدس"یا ابوالفضل العباس (ع) ادرکنی"آغاز کردند.

در این بیانیه با اشاره به بهره گیری از اصول و تاکتیک‌های دفاعی برای آزادسازی مهران آمده است: رعایت اصل غافلگیری و سرعت عمل در موانع ایذایی و عبور از میدان‌های وسیع مین‌گذاری شده توسط ارتش رژیم بعثی صدام، تنها با توکل به خدا و توسل به ائمه معصومین به ویژه حضرت اباالفضل العباس(ع) و ایثار و جانفشانی رزمندگان اسلام حاصل و مقر تیپ های پیاده ارتش متخاصم بعثی درهم شکسته شد و بیش از۱۷۵کیلومتر از زمین های اشغال شده میهن اسلامی آزاد و به آغوش وطن بازگردانده شد.

بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به اینکه پایداری ملت بزرگ ایران اسلامی برخاسته از روح وحدت، ایمان، ولایت پذیری و به ویژه رهبری‌های پیامبر گونه حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت، اضافه کرد: پس از آزاد سازی شهر مهران، رزمندگان فداکار ایران اسلامی پلاکارد های"مهران آزاد شد قلب امام شاد شد"و "مهران را هم خدا آزاد کرد. "در نقاط مختلف این شهر نصب کردند که بازتاب گسترده رسانه‌ای در داخل و خارج داشت و حامیان صدام را به وحشت و نگرانی شدید واداشت.

در پایان این بیانیه با پاسداشت یاد و نام شهدای دقاع مقدس و مقاومت به ویژه شهدای عملیات غرور انگیز کربلای یک تاکید شده است: ملت عظیم الشان ایران اسلامی به برکت تجارب ارزشمند و عبرت آموز دوران هشت سال حماسه و ایثار و آموزه های مکتب امام خمینی(ره) و رهبری‌های رهبری آموخته است؛ راهبرد مقاومت فعال و وحدت و یکپارچگی مقابل دشمنان، رمز بقا و تداوم پیروزی‌های سترگ و درخشان و نیز سربلندی و عزت ایران اسلامی در مقابل جبهه متحد استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =