تالیف فرهنگ روسی به فارسی با آموزش به روش زبان مادری 

تهران- ایرنا- مسوول بخش آموزش زبان روسی کانون زبان ایران، از انتشار «فرهنگ روسی به فارسی» توسط مؤلفین ایرانی ‌خبر داد و گفت: در این لغت نامه آموزش زبان روسی به روش زبان مادری درنظرگرفته شده است.

راهله ضیایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره "فرهنگ روسی به فارسی" اظهار داشت: این فرهنگ در چاپ اول خود با ۲ هزار سرواژه و بیش از ۱۵ هزار مثال، اولین فرهنگ روسی به فارسی با هدف آموزش به روش زبان مادری است که تمام سرواژه ها در این کتاب دارای مثال هستند و برای تشخیص جنس در اسامی از روش های نوین استفاده شده است.

وی ادامه داد: فرهنگ روسی به فارسی با همکاری جمعی از متخصصان زبان روسی بر پایه کتاب های آموزش زبان روسی به خارجی‌زبان‌ها و با هدف نزدیک کردن یادگیری زبان روسی به شیوه آموزش به روش زبان مادری گردآوری و تدوین شده است.

مسوول دپارتمان روسی کانون زبان ایران تصریح کرد: پیش از این نتایج حاصل از گردآوری و تالیف این اثر در مقاله‌ای با عنوان "فرهنگ بسامدی روسی به فارسی برای زبان آموزان دوره مقدماتی" در همایش ملی "فرهنگ‌نگاری دو زبانه" دانشگاه تربیت مدرس ارائه شده بود که مورد استقبال اساتید زبان روسی قرار گرفت.

ضیایی تصریح کرد: با توجه به محدود بودن تنوع فرهنگ واژگان زبان روسی به فارسی این فرهنگ می تواند به روند آموزش این دو زبان در ایران و روسیه کمک قابل توجهی کند.

وی با بیان اینکه اهداف یادگیری زبان روسی در کشور ما بسیار متنوع است، تصریح کرد: بیشترین زبان آموزان روسی را در کانون زبان ایران افراد علاقمند به ادامه تحصیل در کشورهای روس‌زبان و تجار ایرانی شامل می شوند.  

امکان آموزش آنلاین زبان روسی در کل کشور

ضیایی عنوان کرد: با توجه به سیاست های کانون زبان ایران در گسترش زبان های غیرانگلیسی و نظر به نیاز  ایجاد ارتباط بیشتر با کشورهای روس‌زبان به خصوص کشور روسیه در سال های اخیر، بخش روسی کانون زبان ایران از ابتدای سال ۹۶ آغاز به کار کرده است و از همان ابتدا در چندین استان، کلاس های روسی مورد استقبال قرار گرفتند و امسال با سیستم آموزش آنلاین امکان پوشش دادن آموزش زبان روسی در تمام استان های ایران فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال اولین گروه زبان آموختگان روسی با گذراندن ۱۲ ترم فارغ التحصیل خواهند شد.

مسوول دپارتمان روسی کانون زبان ایران اظهار داشت: در حال حاضر دوره های ترمیک، فشرده، ویژه (شامل تحصیل در روسیه، گردشگری و تجاری) برای سنین بزرگسال در حال برگزاری است و به زودی آموزش زبان روسی برای سنین کودک و نوجوان نیز راه اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: کانون زبان ایران به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش زبان با قدمت ۹۰ سال در حال حاضر دارای بخش های غیرانگلیسی شامل زبان های فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی، روسی، ایتالیایی و نیز فارسی است و به زودی زبان های چینی و ترکی نیز به آن افزوده خواهد شد.

ضیایی با بیان اینکه استقبال از زبان روسی در کشور مطلوب بوده است، گفت: امیدواریم به زودی با انجام رایزنی هایی امکان پخش این فرهنگ ‌واژگان در کشور روسیه نیز فراهم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha