۹۴۰ میلیارد ریال برای ادامه ساخت بیمارستان داراب اختصاص یافت

شیراز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در پی سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان داراب و قول مساعد او برای تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی امام علی (ع) این شهرستان، ۹۴۰ میلیارد ریال اعتبار به این امر اختصاص یافت و این پروژه جزو طرح‌های ملی قرار گرفته است.

مهرزاد لطفی، در سفر به شهرستان داراب و در حاشیه بازدید از روند ساخت بیمارستان امام (ع) این شهر در گفت و گو با ایرنا افزود: امیدواریم ظرف یک سال و نیم آینده عملیات ساخت و تکمیل این بیمارستان به انجام رسد و مردم این شهرستان از خدمات درمانی آن برخوردار شوند.

وی، همچنین ساخت پد بالگرد اورژانس هوایی در بیمارستان داراب، ساخت آشیانه و همچنین ساخت چند پد دیگر در نقاط مختلف این منطقه را گامی برای توسعه خدمات سلامت در مناطق کمتربرخوردار این شهرستان دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین با اشاره به تلاش‌های مجموعه سلامت برای افزایش دسترسی عادلانه به خدمات بهداشت و درمان در استان فارس، بیان داشت: پیگیری‌های لازم برای ساخت بیمارستان در بخش فورگ، بیمارستان جنت شهر، مراکز جامع خدمات فدامی، مرز، قلعه نو و شهرک غدیر نوایگان در حال انجام است.

لطفی، بررسی چالش‌های مربوط به پروژه‌های در حال ساخت، توسعه امکانات و نیروی انسانی را از جمله محورهای مورد بررسی در این بازدیدها برشمرد و افزود: در تلاش هستیم تا اغلب مواردی که در این سفر مورد تایید قرار گرفته و در باره آنها قول مساعد داده شده، ظرف یک سال آینده عملیاتی شود.

نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نیز که در این بازدید حضور داشت به ایرنا اگفت: بازدید میدانی رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رفع نیازها و بهبود خدمات حوزه سلامت این ۲ شهرستان قابل تقدیر است زیرا این بازدیدها و به تبع آن حل مشکلات، موجب رفع نیازهای مردم در حوزه درمان می‌شود و با فراهم شدن امکانات درمانی در این ۲ منطقه، آنها را از سفر به شهرستان‌های همجوار بی نیاز می‌کند.

محمد جواد عسکری، از مهمترین اولویت‌های این سفر را ارتقا مراکز خدمات سلامت به صورت درمانگاه‌های شبانه‌روزی عنوان کرد و خواستار پیگیری جدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای حل مشکلات بهداشت و درمان در شهرستان داراب شد.

هم اینک ۱۸ پروژه خیرساز و دولتی در بخش بهداشت و درمان در شهرستان داراب در حال ساخت است که با اتمام این طرح‌ها بخش زیادی از مشکلات مردم این شهرستان برطرف خواهد شد.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =