برگزاری کلاس‌های حضوری تا زمان بازگشایی مدارس تهران ممنوع است

تهران-ایرنا-رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط شیوع کرونا و افزایش آمار مبتلایان گفت: برگزاری هر گونه کلاس‌ آموزش درسی حضوری و فوق برنامه تا زمان بازگشایی رسمی مدارس ممنوع است.

مسعود ثقفی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران به صورت مجازی اظهار داشت: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت کشور از لحاظ همه‌گیری این بیماری شکننده‌ است و هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان و مشکلاتی که بابت این بیماری پدید می‌آید، هستیم.

وی گفت: سلامت دانش‌آموزان از اهمیت ویژه‌ای برای آموزش و پرورش برخوردار است و اولویت ما در بحث تربیت دانش‌آموزان، سلامت جسمی و روحی آنان است.

ثقفی افزود: براین اساس، هر گونه کلاس آموزشی، رفع اشکال درسی و فعالیت فوق برنامه در این زمینه در مدارس شهر تهران در این ایام تا آغاز بازگشایی رسمی مدارس به صورت کامل ممنوع است و هیچ مدرسه‌ای اجازه ندارد کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان برگزار کند و در آن کلاس‌ها، آموزش‌های درسی ارائه کند.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: اگر والدین با مواردی خلاف این مطلب مواجه شدند و مدرسه‌ای تخلف و اقدام به برگزاری کلاس‌های حضوری کرد، بلافاصله موارد را از طریق شماره تلفن ۸۸۹۶۴۰۰۶ به واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کنند، بازرسان حضور پیدا کرده و در صورت احراز تخلف، با متخلفان برخورد خواهد شد.

ثقفی اظهارداشت: آموزش و پرورش تهران در زمینه برگزاری هر گونه کلاس آموزش درسی، تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و با توجه به اینکه شرایط فعلی کشور هم مساعد نیست، به صورت جدی از همه مدارس درخواست می‌کنیم که به صورت قطعی از برگزاری کلاس‌های آموزشی درسی حضوری خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در چهار هزار و ۲۰۰ مدرسه پایتخت تحصیل می‌کنند، مدارس شهر تهران همچون مدارس سایر استان‌های کشور از چهارم اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تعطیل شدند.

قرار است مدارس کشور از ۱۵ شهریورماه به صورت رسمی بازگشایی شوند.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =