۵۵۰۰ واحد مسکن در چهارمحال و بختیاری بهسازی می‌شود

شهرکرد_ ایرنا_ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال سهمیه بهسازی مسکن در استان ۵۵۰۰ واحد پیش‌بینی شده است و این تعداد از سوی بنیاد مسکن بهسازی خواهد شد.

سهراب رئیسی روز سه‌شنبه در شورای اداری شهرستان شهرکرد تاکید کرد: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در روستاهای شهرستان شهرکرد هزینه شده است و سال گذشته نیز ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار با احتساب تسهیلات در روستاهای شهرستان شهرکرد هزینه شد.
رئیسی تصریح کرد: در سال جاری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در شهرستان شهرکرد هزینه می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح هادی روستایی در ۵ روستای شهرستان شهرکرد یادآور شد: برای اجرای این تعداد طرح ۵۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از مجموع هفت هزار و ۱۷۰ واحد مسکن در شهرستان شهرکرد چهار هزار و ۴۶۰ واحد برابر ۶۰ درصد مقاوم سازی شده است.
وی، با اشاره به طرح احداث دو هزار و ۴۴۰ واحد مسکن روستایی ویژه محرومان در چهارمحال و بختیاری گفت: تلاش می‌شود علاوه بر این طرح سهمیه جدید 2 هزار واحدی سه هزار میلیارد ریال منابع مالی و تسهیلاتی به استان تزریق شود.
رئیسی تاکید کرد: هم‌اینک ۲۸۸ هزار و ۱۹۹ نفر در قالب ۸۴ هزار و ۶۵۸ خانوار در نقاط شهری و ۲۷ هزار و ۷۷۸ نفر در قالب هشت هزار و ۴۴۳ خانوار در مناطق روستایی شهرستان شهرکرد سکونت دارند.
وی افزود: این نوع ترکیب جمعیتی و تعداد کم افراد ساکن در نقاط روستایی یک زنگ خطر و در همین راستا تلاش برای مهاجرت معکوس جمعیت از شهرها به روستاها ضروری است.
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در سال‌های اخیر اعتبارات عمرانی این نهاد انقلابی در استان ۴۷۰ درصد افزایش یافت.
وی یادآور شد: در این سال‌ها 2میلیون مترمربع از معبرهای روستایی آسفالت شد و هم‌اکنون پنج میلیون مترمربع از روستاهای چهارمحال و بختیاری بهسازی نشده است که از این سطح یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع در شهرستان شهرکرد قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسکن در سه قالب محرومان، اقدام ملی و مقاوم‌سازی شده احداث می‌شود که مسکن اقدام ملی با همکاری راه و شهرسازی احداث می‌شود و تسهیلات این طرح ۱۸ درصد سود دارد.
رئیسی تصریح کرد: سهمیه شهرستان شهرکرد در طرح مسکن اقدام ملی یکهزار و هشت واحد است.
وی یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری توان احداث سالانه حدود سه هزار واحد مسکن با مشارکت مردم را دارد.
به گزارش ایرنا، در این نشست نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان شهرکرد بر توسعه مسکن روستایی، جاده‌ها، زیرساخت‌ها و روبناهای توسعه شهری و روستایی تاکید کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =