اتفاقی جالب در بازگشایی مجدد لیگ برتر؛ بدون صفر- صفر

تهران- ایرنا- مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در حالی مجددا آغاز شد که برخلاف تصور همگان، بازی بدون گلی نداشتیم.

هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر طی روزهای هشتم و نهم تیرماه برگزار شد و نتایج جالبی در آن رقم خورد که منجر به جا به جا شدن چند تیم در جدول رده‌بندی شد.

یکی از نکات جالب توجه و شاید دور از انتظار این هفته، رد و بدل شدن ۲۱ گل و همچنین به ثبت نرسیدن هیچ بازی با نتیجه مساوی بدون گل بود. تمامی بازی‌ها حداقل یک گل را داشت و جدال تراکتور و نساجی که یک بر صفر شد کم‌گل ترین بازی هفته بود. در سوی مقابل تقابل پیکان-پرسپولیس و شاهین-نفت مسجد سلیمان با رد و بدل شدن چهار گل، پرگل‌ترین بازی‌های هفته بیست و دوم نام گرفتند.

به جز ۲ تیم پارس جنوبی جم و گل‌گهر سیرجان، ۱۴ تیم دیگر موفق شدند دروازه رقبای خود را باز کنند تا مشخص شود همه تیم‌ها با رویکرد تهاجمی‌تر نسبت به سابق وارد میدان شدند. انتظار می‌رفت دوری چند ماهه تیم‌ها از میادین باعث شود تا مانند اوایل فصل شاهد بازی‌های کم‌گل و رد و بدل شدن گل های کمتری باشیم اما ۲۱ گل زده شده و میانگین ۲.۶۲ گل هر بازی خلافش را ثابت کرد.

پرسپولیس با زدن سه گل بهترین تیم از لحاظ تعداد گل زده بود. تیم یحیی گل‌محمدی به ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ رحم نکرد و آنها را با نتیجه خوبی شکست داد. حال باید دید در هفته بیست و سوم چه نتایجی رقم می‌خورد. طبیعتا با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی باید شاهد زده شدن گل‌های بیشتری باشیم.

ضمنا سعید صادقی و مهدی عبدی با زدن ۲ گل در این هفته به نوعی آقای گل‌های هفته بیست و دوم بودند. جالب است که هر ۲ نفر پیش از این در امر گلزنی چندان موفق نبودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =