۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83839666
۰ نفر

برچسب‌ها

تعهد اشتغال امسال در استان سمنان ۱۰ هزار و ۵٠٠ شغل است

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تعهد دستگاه‌های اجرایی استان امسال ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل است.

اسماعیل غنیان روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان سمنان در سالن اجتماعات یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: تحقق ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان سمنان نیازمند همکاری و هم‌افزایی بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی است.
وی ادامه داد: تعهد اشتغال سال‌گذشته در استان سمنان ایجاد ۱۰ هزار و ۶۰۳ فرصت شغلی بود که با ایجاد ۱۰ هزار و ۶۱۲ فرصت شغلی، ۱۰۰ درصد تعهد اشتغالزایی استان در سال گذشته محقق شد.
وی با اشاره به چالش‌های ایجاد شده با شیوع کرونا، اضافه کرد: سه ماهه نخست امسال یک‌هزار و ۴۵ فرصت شغلی در استان سمنان ایجاد شد، اما برای تحقق تعهد باید اشتغالزایی با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرای تسریع شود.
به گفته غنیان، سه ماهه نخست امسال ، تعداد جویندگان کار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶درصد کاهش یافت و تعداد به کارگمارده شدگان نیز به دلیل شیوع کرونا و تاثیرات این موضوع بر اشتغال و اقتصاد، ۲۳ درصد کاهش داشت. 
غنیان اظهار داشت: استان سمنان طی ۱۰ سال گذشته جزء استان های دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور بوده که این‌ مهم حاصل همت‌ جهادی کارفرمایان، کارگران، مدیران دستگاه های اجرایی، مدیریت و برنامه‌های راهبردی استانداری است. 
وی ادامه داد: سال ۹۳ بالغ بر ۱۰۷ هزار بیمه شده اجباری در استان وجود داشت که این میزان در سال ۹۸ با افزایش چشمگیر به ۱۱۸ هزار و ۹۴۵ نفر رسید. 
وی بیان کرد: تعداد ۹ هزار و ۳۷۳ نفر در سال ۹۸ جوینده کار بودند که از این میزان ۲ هزار و ۶۵۹ نفر به کارگمارده شدند که ۶۸ درصد از این‌ تعداد را مردان و ۳۲ درصد را نیز بانوان تشکیل می‌دهند. 
غنیان اضافه کرد: ۶۰ درصد جویندگان و به‌کارگمارده شدگان اشتغال در سال ۹۸ دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد دارای مدارک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر بودند.
وی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ بر اساس خوداظهاری ۳۲ درصد از جویندگان کار و ۴۵ درصد به‌کارگمارده شدگان اشتغال در استان دارای مهارت بودند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: تعداد جویندگان کار در استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۱ درصد کاهش یافت و براساس آمار سال گذشته ۲ هزار و ۶۲۶ نفر به کارگمارده شدند.
وی افزود: ۵۶ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته برای مشاغل خانگی استان در نظر گرفته شد که در قالب ۵۰۵ طرح با تعهد اشتغال ۵۷۳ نفر به بانک‌های عامل معرفی و از این تعداد به ۴۰۵ طرح با تعهد اشتغال ۴۴۴ نفر تسهیلات پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان یادآور شد: سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و حمایتی استان سمنان ۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال است که از این‌ میزان، ۲ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان با تعهد اشتغال ۲ هزار و ٧٧۶ نفر پرداخت شد.

در ۱۰ سال گذشته استان سمنان جزو استان‌های دارای کمترین نرخ بیکاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =