اردوهای شمیم نور باهدف گرامی‌داشت یاد شهدا برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اردوهای یک‌ روزه شمیم نور با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا، ایثارگران، مقابله با جنگ نرم و آشنایی با بقاع متبرکه، مساجد با اولویت دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در جلسه کیفیت‌بخشی اردوهای راهیان نور با یادآوری این که سالانه اعزام بیش از۶۵۰هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور را پیش‌بینی کرده‌ایم، افزود: در راستای اجرای بند ۳۳و۳۴اقدام ملی راهبرد ۶از سند تحول بنیادین اردوهای راهیان نور برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری ۲۳۴هزار دانش‌آموز به راهیان نور اعزام شدند، این اردوها که از آغاز سال تحصیلی شروع‌ شده بود با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه متوقف شد.

وی از برنامه‌ریزی‌های خوب و دقیق در خصوص اردوهای راهیان نور خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت اردوهای شمیم نور را برای دوره ابتدایی در نظر گرفتیم این اردوها یک‌روزه است و باهدف زنده نگه‌داشتن دستاوردهای گام اول انقلاب، تقویت خودباوری، آگاهی از فلسفه جهاد درراه خدا، زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگران، مقابله با جنگ نرم و همچنین آشنایی با بقاع متبرکه، مساجد و. با اولویت دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه از هفته اول مهر تا پایان مردادماه هرسال تحصیلی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش تاکید کرد: در این طرح اردوهای یک‌روزه به‌صورت درون و برون شهرستانی در استان‌ها برگزار می‌شود.

کاظمی ادامه داد: هماهنگی با راه‌آهن، تخصیص اعتبار برای اردوگاه‌های اسکان بین‌راهی و تجهیز آن‌ها، برگزاری دوره‌های توانمندسازی، تخصیص اعتبارات لازم و کافی برای برگزاری اردوها، پرداخت مأموریت‌های اردویی و تشکیل کمیته تخصصی ازجمله پیشنهادها و انتظارات در اردوهای راهیان است.

وی یادآور شد: شیوه‌نامه برگزاری اردوهای یک‌روزه «شمیم نور» باهدف بازطراحی فعالیت‌های برون مدرسه‌ای توسط معاونت پرورشی به استان‌ها ابلاغ ‌شده است. این شیوه‌نامه با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج مستضعفان نوشته‌ شده است و به امضای وزیر آموزش‌وپرورش و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج و سپاه رسیده است.

جلسه کیفیت‌بخشی اردوهای راهیان نور امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش و سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ساختمان شهید رجایی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =