۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83839628
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ثبت رکوردی جدید در بورس

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۶۴ هزار و ۹۱۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۴۶ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۷۹۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۸ هزار و ۲۸۸ واحد افزایش به ۴۵۳ هزار و ۴۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۲ هزار و ۵۷ واحد رشد به ۲۹۸ هزار و ۶۸۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۸ هزار و ۱۱۸ واحد و شاخص بازار دوم ۱۲۸ هزار و ۵۷۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۳۳۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزار و ۲۳۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با سه هزار و ۷۴۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۴۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۸۴۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۷۳۴ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۶۴۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد قند اصفهان (قصفها) با ۲۷ واحد، صنعتی آما (فاما) با ۱۵ واحد، فرآورده های نسوز پارس (کفپارس) با ۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۷۰ میلیون و  هزار۱۹۱ برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۶۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۵۱۶  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۴۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۱۳ هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فرابورس ایران (فرابورس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بانک دی (دی)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد دامداری تلیسه نمونه (تلیسه) و تولید برق علویه مپنا (بمپنا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =