استاندار: عزم دولت برای آزادسازی معادن همدان جدی است

همدان- ایرنا- استاندار همدان از پالایش و آنالیز معادن استان خبر داد و گفت: برخی از معادن به افرادی واگذار شده که آن را حبس کرده و بدون استفاده برای نسل‌های بعدی خود نگه داشته‌اند که عزم ما برای آزادسازی این سرمایه‌ها جدی است.

سید سعید شاهرخی روز سه شنبه در شورای معادن همدان اظهار داشت: معادن جزو سرمایه های استان محسوب شده و باید به نحو شایسته و بهینه از آنها بهره برداری و نگهداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از معادن استان به افرادی واگذار شده که سالهاست این سرمایه ها را بلوکه کرده و نمی گذارند این ثروت عمومی نصیب مردم شود.

استاندار همدان با انتقاد از نحوه واگذاری برخی معادن در سالیان قبل تاکید کرد: برای پس گرفتن معادن و خلع ید دانه درشت های این بخش به پشتوانه قانون بسیار مصمم هستیم.

شاهرخی از پالایش و ارزیابی واحدهای معدنی استان خبر داد و گفت: در سال جهش تولید باید به سمت بهره برداری بهینه، فرآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از این سرمایه ها برویم.

استاندار همدان با بیان اینکه بعضی از معادن در اثر نداشتن اهلیت و صلاحیت حرفه ای متقاضیان به حالت معلق مانده افزود: این واحدها نیز به سرمایه گذاران جدیدی واگذار می شود تا مردم از مواهب آن بهره مند شوند.

وی از معادن به عنوان منشا تولید و اشتغال یاد کرد و گفت: حذف سودجویان و افراد نالایق از بخش معدن و سهیم شدن مردم در این سرمایه ها موجب رونق کسب و کار این منطقه می شود.

شاهرخی یادآوری کرد: فعال سازی سرمایه های راکد از تاکیدات رییس جمهوری است و مصداق بارز این موضوع معادن غیرفعالی هستند که نمونه آن در استان همدان نیز یافت می شود.

استان همدان ۲۸۳ معدن دارای پروانه بهره برداری دارد.

از ۶۷ نوع ماده معدنی کشور ۳۰ نوع در معادن همدان استخراج و فرآوری می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =