تفاهم‌نامه ساخت خط دوم محور ریلی سنگان - بافق امضا شد

تهران - ایرنا- شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و ایمیدرو تفاهم‌نامه ساخت خط دوم محور ریلی سنگان - بافق به طول ۷۷۸ کیلومتر و با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۱ هزار میلیارد ریال را امضا کردند.

در تفاهم‌نامه‌ای که امروز (سه شنبه) بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) به امضا رسید دو طرف برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در احداث خط دوم ریلی مسیر سنگان - تربت - جندق به توافق رسیدند.

در این تفاهم‌نامه شرکت راه آهن وایمیدرو موافقت کردند که در احداث خط دوم مسیر سنگان - تربیت حیدریه - جندق- بافق به طول ۷۷۸ کیلومتر و با بیش از ۸۱ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و مشارکت کنند و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، متعهد شده مواد اولیه و محصولات صنایع معدنی سنگان را در شبکه ریلی کشور جابجا کند.

با بهره‌برداری از این پروژه ریلی در محور سنگان- بافق تقاضای حمل بار با ناوگان ریلی در این مسیر بیش از ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

این تفاهم‌نامه را سعید رسولی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و خداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو امضا کردند.

در تفاهم‌نامه دیگری که بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با شهرداری تهران به امضا رسید طرفین موافقت کردند، به منظور بهره‌برداری مناسب از عرصه فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز و استفاده عموم شهروندان به ویژه ساکنان محلات کم برخوردار در مناطق ۱۷ و ۱۸، طرح بازآفرینی محور شارباغ  و تکمیل تاسیسات زیربنایی تونل یاد شده  توسط شهرداری تهران آغاز شود.

همچنین طرفین در این تفاهم‌نامه موافقت کردند احداث سه زیرگذر خط تهران - اهواز برای بهبود شبکه دسترسی شهروندان در مناطق یاد شده با رعایت تمام شرایط فنی و ایمنی و استانداردهای مورد نیاز توسط شهرداری تهران انجام شود.

این تفاهم‌نامه توسط سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و  پیروز حناچی شهردار تهران امروز دهم تیرماه به امضا رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha