نوجوان ۱۱ ساله‌ای در میبد به کرونا مبتلا شد

یزد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان میبد گفت : نتیجه آزمایش نوجوان ۱۱ ساله ای که با علایم سرفه و تنگی نفس مشکوک به بیماری کرونا از سوم تیر ماه جاری در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) این شهر بستری بود، مثبت اعلام شد.

دکتر مهدی حفیظی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نوجوان به دلیل ابتلا یکی از افراد خانواده به کرونا مبتلا شد.

وی اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در بیمارستان نسبت به دوره اوج بیماری کمتر شده، شهروندان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله دوری از تجمع‌ها و استفاده از ماسک حتی نوع پارچه‌ای آن را جدی بگیرند.

رییس شبکه بهداشت و درمان میبد ادامه داد: مردم در حال حاضر توجه کمتری به رعایت موارد بهداشتی مرتبط با این ویروس دارند، باید فاصله گذاری اجتماعی را حتما رعایت کنند.

این مسوول اظهار کرد: ابتلا به کرونا بیشتر پس از شرکت در مراسم‌های عروسی و نشست های دورهمی رخ می‌دهد، باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از نیمی از ظرفیت تالارهای عروسی استفاده شود.

وی ادامه داد : برپایی مراسم عروسی در خانه‌ها همچنان ممنوع است و در صورت اطلاع با برگزارکنندگان مراسم برخورد جدی می‌شود.

حفیظی همچنین شستشوی دست و استفاده از دستکش را در پمپ بنزین ها ضروری برشمرد و گفت : مردم باید از متصدیان مربوطه بخواهند در جایگاه دستکش برای استفاده مشتریان قرار دهند.

وی ادامه داد: همچنین از مبتلایان به کرونا تعهد گرفته می‌شود تا ۱۴ روز سیر بیماری را در قرنطینه خانگی رعایت کنند، و مشخص نیست چه زمانی از آن آسوده خواهیم شد .

رییس شبکه بهداشت و درمان میبد با هشدار به احتمال پیک دیگری از ویروس کرونا در ماه‌های آینده تصریح کرد: علایم بیماری تنها تب و تنگی نفس و سرفه نیست ، بیماران با علایم گوارشی هم به بیمارستان مراجعه می کنند که نتیجه آزمایش آنها مثبت بود.

وی از مردم خواست رعایت همه موارد ایمنی را جدی بگیرند و از مسافرت و شرکت در تجمع‌ها خودداری کنند و در مواردی که مشاهده می‌کنند، فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود را به شبکه بهداشت و درمان  اطلاع دهند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر دهم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت: اکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و  ۴۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز ، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 

وی افزود: توصیه اصلی وزارت بهداشت به مردم رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک در بیرون از خانه است ، استفاده نکردن از ماسک هم افراد را در معرض بیماری قرار می دهد و هم تضییع حقوق دیگران است.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =