فروش انرژی صرفه‌جویی شده به استخراج‌کنندگان رمزارزها مجاز می‌شود

تهران- ایرنا- شرکت توانیر به منظور جلب مشارکت سرمایه‌گذاران در طرح‌های بهینه‌سازی، موظف شد ساز و کار خرید و اختصاص میزان برق صرفه‌جویی شده را برای مصرف نهائی به هر یک از کاربردهای رایج از جمله استخراج رمز ارزها فراهم کند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری توانیر، دارنده گواهی صرفه‌جویی براساس دستورالعملی که توسط «همایون حائری» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی صادر شده، مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را بر اساس مقررات جاری، از طریق بورس انرژی (به طور مستقیم و یا از طریق قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه) خریداری و برای مصرف نهائی به هریک از کاربرهای رایج از جمله استخراج رمزارزها، تخصیص دهد.

 شرکت توانیر با هدف بسترسازی لازم و تشویق سرمایه گذاری در طرح‌های بهینه سازی انرژی الکتریکی، موظف خواهد بود موارد درج شده در این ابلاغ را اجرایی کند.

شرکت توانیر موظف شده با هدف ایجاد شفافیت و فراهم کردن فرصت های برابر برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه سازی انرژی الکتریکی و همچنین اولویت بخشی به فرصت های برتر بهینه سازی،  علاوه بر اطلاع رسانی، تمهیدات لازم و بسترسازی مناسب برای اجرایی شدن طرح‌های بهینه سازی را انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =