آموزش‌های شهروندی به نوجوانان در مدرسه مجازی تابستانی تهران

تهران-ایرنا-مدرسه تابستانی تهران علاوه بر دوره‌های آموزشی فرهنگی و هنری به نوجوانان، در زنگ شهروندی به آموزش مفاهیم شهروندی می‌پردازد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در مدرسه تابستانی تهران علاوه بر دوره‌های آموزشی فرهنگی و هنری که روزهای شنبه تا چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود، روزهای پنجشنبه به دو موضوع مهارت‌های شهروندی و موفقیت اختصاص پیدا کرده است.
در زنگ‌های مهارت‌های شهروندی سعی شده با بهره‌مندی از کارشناسان و صاحبنظران، مفاهیم شهروندی شامل حمل و نقل عمومی، پسماند، محیط‌زیست و تکالیف حقوق شهروندی به نوجوانان آموزش داده شود.
هدف از برگزاری این زنگ در مدرسه تابستانی تهران، آشنایی این رده سنی با مفاهیم لازم مسائل مربوط به شهرنشینی و حقوق شهروندی است تا از این طریق اطلاعات و مشارکت آنان در امور شهروندی افزایش یابد.
علاوه بر زنگ‌های حقوق شهروندی، در طول دوره‌های فرهنگی و هنری که روزهای شنبه تا چهارشنبه در حال برگزاری است نیز مدرسان طی آموزش دوره تخصصی خود به بیان نکاتی در خصوص مسائل مهم محیط‌زیستی می‌پردازند.
در زنگ‌های موفقیت نیز سعی شده تا افرادی که در حوزه‌های مختلف موفقیت کسب کرده‌اند با حضور در مدرسه تابستانی تهران تجربیات خود را در اختیار مخاطبان قرار دهند.
در اولین زنگ موفقیت، فرشته کریمی ستاره تیم ملی فوتسال زنان از خود و رموز موفقیتش و باقر داوودی‌پور از دوچرخه‌سواری در شهر می‌گویند.
پس از پایان دوره‌های نمایش و گویندگی و اجرا در اولین هفته از مدرسه تابستانی، هفته آینده مدرسه تابستانی با دوره فیلم‌سازی آسان با تدریس مازیار میری و افشین هاشمی و داستان‌نویسی با مهدی حجوانی ادامه می‌یابد.
در مدرسه تابستانی ویدیوهای آموزشی شامل بازیگری تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان‌نویسی، قرآن و فیلم‌سازی آسان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و در مجموع حدود ۶۰ جلسه ویدیوی آموزشی در نظر گرفته شده که هر هفته ۱۲ ویدیو منتشر می‌شود.

همچنین تعدادی از کلاس‌های این مدرسه مانند نویسندگی، طنز، انیمیشن، فیلم‌سازی با موبایل و مهارت‌های شهروندی با زبان اشاره در حال ضبط است که به ‌زودی و به ترتیب در سایت و شبکه‌های اجتماعی این مدرسه منتشر خواهد شد.

ویدئوهای مدرسه‌ تابستانی تهران به صورت رایگان در نشانی اینترنتی https://nojavanestan.ir/ و صفحات مدرسه تابستانی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، آپارات و غیره با شناسه ۹۹tabestani قابل دسترسی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha