معاون فرمانداری اردکان:  مبارزه با قاچاق کالا و ارز با جدیت پیگیری شود

یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: تمام دستگاه های مرتبط مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف هستند با جدیت نسبت به این موضوع در شهرستان اقدام کنند.

رقیه کرمانیان روز چهارشنبه  در نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، مبارزه با این ۲ پدیده در شرایط کنونی را مهم دانست و با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال های متمادی است که نامگذاری سال ها را به موضوعات اقتصادی اختصاص داده اند، اضافه کرد:‌ این نشان از اهمیت ویژه حوزه اقتصاد در شرایط این دوران است.

معاون فرمانداری اردکان با بیان اینکه تحریم های اقتصادی تاثیر زیادی بر اقتصاد و بازار داشته تصریح کرد: در این بین سوء استفاده عده ای از فضای ملتهب بازار منجر به قاچاق کالا و ارز شده است که می باید هوشیاری و نظارت بیشتری برای مبارزه با قاچاق و احتکار داشته باشیم.

کرمانیان با اشاره به اینکه سامانه جامع انبارها در راستای کمک به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از احتکار راه اندازی شده است، اظهار داشت : از اداره صنعت، معدن و تجارت (صمت)شهرستان انتظار داریم با جدیت بیشتری نسبت به موضوع عمل کند.

کرمانیان با اشاره به کمبود امکانات و منابع اعتباری دستگاه ها در موضوع درصدی  از کشفیات برای شهرستان ها گفت: با توجه به اهمیت موضوع قاچاق سوخت نسبت به الزام مرغداری هایی که در مسیر خط لوله گاز قرار دارند به جایگزین کردن سوخت با گاز تاکید کرد.

وی یادآور شد : با توجه به گزارش های موثق مبنی بر افزایش قاچاق سوخت، خواستار نظارت جدی دستگاه های مسوول در ایستگاه های ایست و بازرسی شد.

در ادامه اعضای کمیته قاچاق کالا و ارز اردکان به ارائه گزارشی از اقدامات خود پرداختند.

از جمله مهمترین مسایلی که مطرح شد شامل اطلاع رسانی در خصوص ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه جامع انبارها از طریق نصب بنر و اطلاع رسانی در فضای مجازی انجام شود که هدف از راه اندازی سامانه جامع انبارها شفافیت گردش کالاست  و عمده قاچاق استان یزد فراورده های نفتی و سوخت است، لازم است سهمیه بگیرهای عمده استان شناسایی و به مقدار نیاز به آنها سوخت داده شود و  نیز واحدهایی که امکان جایگزینی گاز را دارند سوخت آنها قطع شود.

در حال حاضر کل واحدهای صنفی که در سامانه جامع انبارها وجود دارد سه هزار و ۲۶۲ واحد است که ۶۸۷ واحد تایید شده، ۲هزار و ۳۵۶ واحد غیرفعال و ۲۱۹ واحد در انتظار تایید و بررسی است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =