امتیاز میزبانی در فوتبال ایران همچنان مهم است؛ حتی بدون تماشاگر

تهران- ایرنا- با وجود اینکه تیم‌های میزبان از امتیاز حضور هوادارانشان بی‌بهره هستند، اما همچنان عملکرد آنها در لیگ برتر فوتبال ایران بر خلاف مسابقات اروپایی، مهم و موثر است.

با شروع مجدد مسابقات فوتبال بعد از شیوع ویروس کرونا، مهمترین اتفاق ممکن بدون تماشاگر شدن بازی‌ها بوده است. اتفاقی که از هیجان رقابت‌ها بسیار کاسته و همچنین در استفاده تیم‌ها از امتیاز میزبانی موثر بوده است. در کشورهای آلمان، اسپانیا و ایتالیا به وضوح شاهد کاهش چشمگیر امتیازگیری تیم‌های میزبان بودیم و اینکه دیگر مانند گذشته رنج پیروزی آنها از تیم‌های میهمان بیشتر نیست.

انتظار می‌رفت با شروع لیگ برتر فوتبال ایران نیز شاهد این امر باشیم. البته فاکتورهایی در فوتبال ایران وجود داشت که باعث می‌شد کمی به این قضیه با تردید نگاه کنیم. به جز حضور تماشاگران که خیلی از تیم‌ها از آن بهره می‌بردند؛ امتیاز آب و هوایی و همچنین شرایط زمین عواملی بود که در فوتبال اروپا چندان به چشم نمی‌خورد و شرایط برای همه از قبل یکسان بوده است.

در هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر هشت تیم میزبان در مجموع نتایج به مراتب بهتری گرفتند. چهار تیم شهرخودرو، صنعت نفت، فولاد و سپاهان به برتری رسیدند تا ۵۰ درصد میزبان‌ها برنده شده باشند. سایر تیم‌های میزبان نیز به طور مساوی ۲ بازی را باختند و ۲ مسابقه با نتیجه مساوی به اتمام رسید. ۲ تیمی که مساوی کردند استقلال و شاهین بودند و تیم‌های بازنده نیز پیکان و تراکتور نام گرفتند.

جالب این است که در هفته بیست و یکم که مسابقات بازهم بدون تماشاگر بود همین نتایج مجددا تکرار شده بود. در هفته بیستم نیز چهار تیم میزبان برنده شدند اما تیم‌های میهمانی که به برتری رسیدند به جای ۲ تیم، سه تیم بودند.

با این وجود هنوز زود است که بخواهیم تصمیم بگیریم اما فعلا می‌توان با توجه به مدارکی که در دست داریم؛ تیم‌های میزبان همچنان حتی بدون حضور تماشاگران نیز می‌توانند از امتیاز میزبانی خود بهره و لذت ببرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =