دوره‌های مجازی امکان فراگیری در سیستان و بلوچستان را افزایش داده است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: دوره‌های مجازی« کانون زبان» فرصت خوبی را فراهم کرده تا زبان آموزان در هر نقطه از این استان با استفاده از این سایت تمامی آموزش‌ها را فرا گیرند.

معصومه هادی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: کانون زبان ایران با قدمتی بیش از ۹۰ سال در حال فعالیت است و زبان آموزان در این مکان تسلط کافی بر مطالب و مکالمه پس از دوره‌ها را دارند.

وی گفت: نام‌نویسی ترم زمستان کانون زبان در سیستان و بلوچستان ۱۸۰ درصد رشد داشت اما متاسفانه با شیوع ویروس کرونا با تعطیلی مواجه و شعبه‌های مجازی کانون زبان ایجاد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: دوره‌های مجازی کانون زبان در همه سطوح و زبان‌ها در حال انجام است و در این زمینه هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

وی بیان کرد: در سایت کانون زبان تمامی اقدامات شامل ثبت نام، خرید کتاب‌ها و برگزاری کلاس‌ها بروز انجام می‌شود.

هادی ادامه داد: دوره‌های چهار ساله در کانون زبان تعریف شده و دامنه مخاطبان از پنج سال است و کتاب‌ها توسط خود این کانون تالیف و چاپ و در پایان مدرک بسیار معتبر ارائه می‌شود.

وی به فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان نیز اشاره کرد و گفت: کانون یکی از نهادهایی است که به شدت به مخاطب و نیازهای وی اهمیت می‌دهد و در این دنیای شتاب کار هوشمندانه‌ای انجام داده و باز تعریف نوینی ایجاد کرده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: در کانون تفکر و اخلاق مداری بسیار مهم است زیرا اگر بخواهیم در آینده ایرانی پویاتر داشته باشیم باید امروز روی کودکان سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: بیش‌از ۵۰ سال از راه‌اندازی کانون می‌گذرد که در این مدت ۴۴ فعالیت انجام می‌شده اما از تابستان امسال با ۶۲ فعالیت در خدمت کودکان و نوجوانان است.

هادی ادامه داد: دایره مخاطبان کانون از صفر تا ۲۲ سال است که برنامه‌های ۶ تا ۱۸ سال از تابستان اجرا می‌شود و قبل و بعد این سنین نیاز به زیرساخت دارد که در حال انجام است..

وی گفت: کانون ۲ نوع عضویت دارد که یکی به صورت حضوری و دیگری عضویت در فضای مجازی است که از زمان شیوع کرونا راه‌اندازی شده و تمام افراد این بازه سنی می‌توانند عضو شده و از خدمات آن به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با اشاره به افتتاح فروشگاه کانون که استانداردترین کتاب ها و وسایل را دارد، افزود: در فضای مجازی کانون افراد به صورت افتخاری و دارای رتبه بالای علمی و موفقیت‌های جهانی عضو هستند.

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی کانون برنامه‌های مختلفی مانند هنرهای نمایشی، علمی، مهارت‌ها، کارگاه‌های حال خوش زندگی، شناخت و هدایت استعدادها برگزار می‌شود.

هادی گفت: نام‌نویسی کلاس‌های مجازی از پنج تا ۱۵ تیر بوده و بعد از این زمان کلاس‌ها آغاز خواهد شد و ۱۵ کارگاه برای آموزش های آنلاین استان معرفی شده است.

وی افزود: کلاس‌های مجازی فرصت خوبی است که هر فردی در هر نقطه از کشور و استان می‌تواند در این کلاس‌ها شرکت کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان همچنین به ایجاد تفاهم‌نامه با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اشاره و بیان کرد: سال گذشته در راستای سفر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به استان تفاهم‌نامه‌ای بین این شورا با کانون منعقد شد.

وی گفت: در این تفاهم‌نامه دوره تربیت مربی و مهرواره قصه گویی با عنوان یاریگران زندگی امضا که با حمایت‌های خوب شورا همراه بود و تمامی دوره‌ها با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مهارت‌های زندگی برگزار شد.

هادی افزود: این امر یک فضیلت است تا نسل جوان را با آسیب‌هایی که آنها را تهدید می‌کند آشنا کند تا یاد بگیرند در موقعیت‌های دشوار چه رفتارهایی داشته باشند.

وی اظهارداشت: سعی شده در این کارگاه‌ها مهارت‌های ابراز وجود، قاطعیت، همدلی و خودآگاهی آموزش داده شود و نیازمند برگزاری دوره‌های مخصوص برای خانواده‌ها هستیم که در آینده حتما در این زمینه اقدام خواهد شد زیرا سیستان و بلوچستان در همسایگی افغانستان و پاکستان قرار دارد که دروازه ورود مواد مخدر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: به منظور راه‌اندازی تماشاخانه سیار ویژه استان نیز مجوز دریافت شده که در حال تجهیز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =