فرماندار: استفاده از ماسک برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی شهرکرد الزامی است

شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرکرد با اشاره به تشدید محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری گفت: استفاده از ماسک برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و همچنین شرکت‌های تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی الزامی است.

عبدالعلی ارژنگ روز سه‌شنبه در ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا و کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده شهرکرد تاکید کرد: در همین راستا درخواست می‌شود، دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد برای تامین ماسک مورد نیاز مردم با حداقل قیمت همکاری لازم را داشته باشد.

وی افزود: کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد بر اجرای این امر مهم و پیشگیرانه ، نظارت داشته باشند و با افراد سهل‌انگار در رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد قانونی کنند.

ارژنگ تصریح کرد: آرایشگاه‌های زنانه، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، کتابخانه‌های عمومی، آموزشگاه‌های آزاد و رانندگی تا اطلاع بعدی تعطیل، اما فعالیت آرایشگاه‌های مردانه با اعمال محدودیت‌های جدی برقرار است.

وی یادآور شد: فعالیت مهدهای کودک، سینماها و تالارها پس از گرفتن مجوز و مطب‌ها، کلینیک‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده اجباری از ماسک امکان‌پذیر است.

فرماندار شهرکرد اظهار داشت:متولیان برگزاری مراسم عمومی جشن، ترحیم، گردهمایی و نشست‌های دیگر ملزم به استفاده و توزیع ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی گفت: مدیریت تمامی مراکز تفریحی و توریستی همچنان با اعمال محدودیت و با نظارت شهرداری‌ها، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و همکاری نیروی انتظامی مدیرت می‌شود.

ارژنگ تاکید کرد: تمامی مکان‌های مذهبی شهرستان شهرکرد،تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا تعطیل می‌ماند.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تامین وسایل حفاظت فردی کارکنان خود اقدام لازم را انجام دهند.

ارژنگ تصریح کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد نسبت به غربال‌گری و چکاپ کارکنان دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دارای ارباب رجوع بیشتر، اقدام کند.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نیاز است تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک از روند صعودی این بیماری در استان جلوگیری شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها