شعبه صلح و سازش فرهنگ و رسانه قزوین راه اندازی می‌شود

قزوین - ایرنا- رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: شعبه طلایه داران صلح و سازش در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه راه اندازی می‌شود تا کلیه دعاوی حقوقی و خانواده مربوط به این حوزه در آن مورد رسیدگی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز سه شنبه در دیدار اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تقاضای این سازمان برای ایجاد شعب ویژه فرهنگ و هنر در دستگاه قضایی، افزود: فعالیت شعب طلایه داران صلح و سازش در نهادهای مختلف استان شروع شده است تا مشکلات کارکنان هر سازمان توسط دستگاه متبوع حل و فصل شود.
وی اضافه کرد: اگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضا را معرفی کرده و محل استقرار شعبه را تدارک ببیند برای راه اندازی آن اقدام خواهد شد.
مقام ارشد قضایی استان در ادامه، افزود:با راه اندازی شعبه طلایه داران در این اداره کل کلیه دعاوی حقوقی و خانواده مربوط به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه بدون مراجعه به محاکم قضایی حل و فصل خواهد شد.
وی در ادامه در خصوص اثرگذاری ارتقای فرهنگ در کاهش جرائم، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته غالب جرائمی که واقع می‌شود نتیجه تنزل فرهنگ جوامع است و برای تعالی فرهنگ و هنر نیازمند تلاش جهادی مسئولان امر در این حوزه هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =