اختصاص یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی به بیمارستان دهلران

ایلام - ایرنا - رییس بیمارستان شهدای دهلران گفت: یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان تجهیزات و وسایل پزشکی به بیمارستان شهدای این شهرستان اختصاص یافت.

اردشیر احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار برای تامین دستگاه های پزشکی و بیمارستانی در شهرستان دهلران اختصاص یافت که گامی مهم در جهت رفع نیازمندی ها محسوب می شود.

وی تاکید کرد: با پیگیری ها و رایزنی با ریاست محترم دانشگاه و معاونت محترم درمان و با عنایت ویژه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان ، تعداد ۲ عدد دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی)، چهار دستگاه مانیتورینگ پرتابل علایم حیاتی، یک دستگاه نوار قلب، یک دستگاه پالس اکسی مترثابت، ۲ عدد ترمومتردیجیتال(تب سنج) و یک دستگاه اتوانالایزر به این بیمارستان اختصاص یافت.

رییس بیمارستان شهدای دهلران یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان در این شهرستان، بخش ایزوله کرونا به ظرفیت ۳۰ تخت در این بیمارستان راه اندازی شد.

احمدی با بیان اینکه انجام پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان انجام می گیرد، گفت: ‌همچنین مجوز جذب هشت نفر نیروی پرستار به صورت قرارداد ساعتی داده شد که این کار نقش مهمی در تسریع خدمات رسانی به بیماران دارد.

شهرستان دهلران با جمعیت ۶۵ هزار نفری در ۲۲۰ کیلومتری مرکز استان ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =