یاسین قرآن؛ تفسیری مصور برای کودکان و نوجوانان

تهران- ایرنا- یاسین قرآن، نخستین کتاب از مجموعه تفسیر مصور قرآن کریم برای کودکان و نوجوانان، در اختیار مخاطبان گرفت.

آموزش قرآن کریم به کودکان و نوجوانان، نیازمند تغییر رویکردهای سنتی و ارائه نوینی است که بتواند با نیازهای روز و خلاقیت تصویری، حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد.

مجموعه تفسیر مصور قرآن کریم برای کودکان و نوجوانان، این مسئولیت را بر عهده گرفته است، این مجموعه که جلد نخست آن تازه به بازار نشر ارائه شده، تلاشی برای آشنایی نسل جوان با آیات قرآنی است.

نخستین جلد این مجموعه تفسیر، یاسین قرآن نام دارد و با تفسیر صفحه به صفحه آیات، معنی کلمات مهم و استخراج نکات آموزنده، سوره یاسین که به قلب قرآن مشهور است، این سوره را به زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان بازگو می‌کند.

مصطفی نیک اقبال، سخنران مذهبی و مفسر قرآن کریم و مجتبی فائق مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح الجنان که نخستین دوره تابستانی قرآن و عترت برای کودکان و نوجوانان را در منطقه لواسان برگزار کرد، نویسندگان این مجموعه هستند.

یاسین قرآن، نخستین کتاب مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح الجنان، با همکاری انتشارات بنیاد بین المللی نهج البلاغه به چاپ رسیده است، این تفسیر در ۱۸۰ صفحه اکنون در اختیار مخاطبان است.

 نمونه‌ای از تفاسیر این کتاب را در ادامه بخوانید:

فَسُبْحَانَ الَّذِی بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیْءٍ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ ﴿۸۳﴾

پس منزه است خدایی که واقعیت‌های پشت صحنه هر موجودی دست اوست و آخر هم به سوی او برتان می‌گردانند.

سُبْحَانَ، یعنی پاک است، مَلَکُوتُ، یعنی مالکیت و فرمانروایی، تُرْجَعُونَ، یعنی برمی‌گردید، شما را برمی‌گردانند. حاکمیت و مالکیت بی‌قید و شرط همه چیز به قدرت خداست و چنین خداوندی از هر گونه عجز و ناتوانی به دور است، در این صورت زنده کردن مردگان و استخوان‌های پوسیده و خاک‌های پراکنده، مشکلی برای او ایجاد نمی‌کند، پس قطعا همه شما هم به سوی او بازمی‌گردید و معاد حق است! (ص ۱۷۶)

موسسه فرهنگی روح الجنان، به منظور ترویج فرهنگ والای قرآن کریم و بهره وری هرچه بهتر اوقات فراغت نوجوانان در فصل تابستان به ویژه در شرایط خاص کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا و لزوم پرهیز از حضور بی جا در اجتماعات و نیز اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در نظر دارد با همکاری نهادهای آموزشی و فرهنگی، پویش سراسری با عنوان یاسین قرآن را برگزار کند.

موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح الجنان، از سال ۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد. در همان آغاز فعالیت هسته اصلی گروه پژوهشی موسسه روح الجنان در زمینه‌های قرآن، نهج البلاغه، سبک زندگی و روانشناسی اسلامی شکل گرفت که ماحصل کارگروه قرآنی آن طرح و برنامه ریزی و حمایت از تألیف مجموعه‌ای تفسیری برای نوجوانان و جوانان است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha