٨٠٠ کیلومتر خط ریلی مسیر سنگان- بافق احداث می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از احداث ٨٠٠ کیلومتر خط دوم ریلی سنگان- تربت حیدریه- جندق- بافق طی تفاهم با شرکت ایمیدرو به ارزش بیش از هشت هزار میلیارد تومان خبر داد.

سعید رسولی عصر امروز (سه‌شنبه) در سومین مرحله از ورود ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه راه‌آهن، گفت: امروز اتفاقی نو و مهم در شبکه ریلی رخ می‌دهد و آن امضای تفاهمنامه برای ایجاد خط دوم سنگان به بافق است.

وی گفت: سنگان به بافق مسیر مهم ریلی در شرق کشور به شمار می رود که از معادن و کارخانجات فولادی تشکیل شده است و درصد زیادی از حمل ریلی کشور در این منطقه وجود دارد و با ایجاد خط دوم، حمل بار به بندر شهید رجایی تسهیل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین از تفاهمنامه با شهرداری تهران در منطقه ١٧ و ١٨ برای بهره برداری از تونل فوقانی محور تهران- تبریز خبر داد و گفت: اتفاق مبارکی امروز برای شهر تهران رخ می‌دهد، از سال ٨٧ عملیات اجرایی احداث تونل ریلی منطقه١٧ و ١٨ در محور تهران- تبریز شروع شد که در سال٩٢ تمام و از آن سال تاکنون اراضی بالای تونل بدون استفاده مانده بود و از امروز طی تفاهم با شهرداری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه از ابتدای امسال، ٢٠٩ دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه راه‌آهن شده است و گفت: امیدواریم با تزریق منابع مالی اعم از وام کرونایی برای حمایت از تولید و اشتغال و مرحله دوم تبصره ماده١٨، رشد تولید داخلی در شرکت‌های حمل و نقل ریلی شتاب بگیرد. صاحبان مشاغل ریلی به حمایت نیازمند هستند و امیدواریم حمایت وزیر از ما مستمر باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha