یگان حفاظت میراث فرهنگی در روستای جهانی میمند مستقر شد

کرمان - ایرنا - سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از استقرار یگان حفاظت این اداره کل در روستای دستکند میمند شهربابک خبر داد.

سیدهادی جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این استقرار به دلیل پیشگیری و حفاظت از دخل و تصرف در عرصه و حریم میراث فرهنگی روستای تاریخی میمند بوده است.

وی تصریح کرد: با حضور نیروهای یگان حفاظت، حراست مستمر از منظرفرهنگی میمند انجام می شود و برای حضور بهتر نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی در روستای تاریخی میمند فضایی مجهز برای آنها در نظر گرفته شده است.

سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: برای استقرار نیروهای یگان حفاظت در روستای میمند، پایگاه جهانی این روستا همکاری خوبی با این فرماندهی داشته است.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان متولی حفظ و حراست از میراث تاریخی و فرهنگی است تاکید کرد: رسیدن به این مهم نیازمند همکاری و تعامل مردم، نهاد ها و دستگاههای مرتبط در منطقه است زیرا با کوشش و همت جمعی این امنیت حاصل خواهد شد.

روستای صخره ای و دستکند میمند با قدمت چند هزار ساله از نخستین سکونتگاه های بشری و از مواریث باستانی ایران است که در ۳۸ کیلومتری شمال شرقی شهرستان شهربابک در استان کرمان با وسعت ۴۲۰ کیلومتر مربع و در ارتفاع دو هزار و ۲۴۰ متر از سطح دریا واقع است.

چشم ­انداز فرهنگی میمند در تیرماه سال ۱۳۹۴ مصادف با چهارم ژوئیه ۲۰۱۵ در سی و نهمین اجلاس میراث فرهنگی یونسکو پرونده منظر فرهنگی میمند شهربابک مورد بررسی قرار گرفت و با کسب اکثریت آرا به عنوان نوزدهمین اثر جهانی ایران در فهرست یونسکو به ثبت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha