دستگاه قضایی در برخورد با جرائم حوزه اتباع بیگانه مصمم است

کرمان - ایرنا - رئیس‌کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که موضوع عبور غیرمجاز اتباع بیگانه یک معضل جدی محسوب می شود گفت: دستگاه قضایی بر اساس اختیارات قانونی خود و در چارچوب قانون می‌تواند با باندهای سازمان یافته در حوزه اتباع بیگانه برخورد کند و در این رابطه باید در استان‌های مرزی نیز کنترل و برخورد جدی تری صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در شورای قضایی استان در شرق استان کرمان افزود: تردد و جابه جایی اتباع بیگانه غیرمجاز در محورهای استان کرمان موجب بروز حوادث و مشکلات متعدد امنیتی، ترافیکی و جاده ای می شود که این موضوع نیز باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به تدوین چندین طرح به منظور ساماندهی اتباع بیگانه در استان کرمان، خاطرنشان کرد: طرح ها و صحبت های زیادی در سطح ملی برای ساماندهی اتباع بیگانه مطرح شده  اما در حوزه اجرا نیاز به پیگیری های بیشتری وجود دارد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود بر تجهیز و تامین منابع مالی مرکز ماده ۱۶ بم نیز تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه قضایی نیز تاکنون حمایت خوبی از این مرکز داشته و ستاد مبارزه با مواد مخدر باید به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشد.
موحد با اشاره به اینکه در استان کرمان در حوزه پزشکی قانونی مشکلات جدی داریم، خاطرنشان کرد: پیگیری های لازم برای ایجاد پزشکی قانونی در شهرستان های مختلف در سطح استانی و ملی انجام شده اما تاکنون ایجاد این ادارات در شهرستان ها محقق نشده است.
وی بیان کرد: سازمان پزشکی قانونی باید راهکار ملی برای ایجاد واحدهای پزشکی قانونی در برخی شهرستان های استان کرمان را پیدا کرده و بر همین اساس اقدام کند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که تعداد قضات دستگاه قضایی این استان نسبت به ۲ سال قبل افزایش بسیار خوبی داشته اما هنوز وضعیت ایده آل نیست، گفت: در حوزه قضایی نیز اقدامات بسیار خوبی برای جذب قضات جدید انجام شده است.
موحد با اشاره به مصوبه سفر آیت الله رئیسی به کرمان در رابطه با تامین قاضی مورد نیاز برای مناطق محروم، اظهار داشت: تلاش می شود شرق استان کرمان جز مناطق محروم از نظر قضائی قرار گرفته و امتیازات ویژه ای برای کارکنان و قضات مجموعه قضائی این شهرستان ها اختصاص یابد.
وی یادآور شد: در حال حاضر متوسط سن قضایی در استان از ۱۲ سال به کمتر از هفت سال رسیده و دلیل این موضوع نیز افزایش جذب قضات جوان در دستگاه قضایی کرمان است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان این مطلب که یکی از اولویت های مورد نظر دستگاه قضایی کرمان طی سال جاری در رابطه با شرق این استان، ساخت ساختمان داسرای عمومی و انقلاب بم است، خاطرنشان کرد: این پروژه جز مصوبات سفر ریاست قوه قضائیه به استان کرمان است که بخشی از اعتبارات مورد نیاز آن نیز وصول شده و در مرحه انجام مناقصه قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =