به‌دنبال مسیرهای دانش‌بنیان برای تحقق جهش تولید باشیم

تهران- ایرنا- نایب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران گفت: با توجه به اینکه منابع ارزی نفتی مثل گذشته وجود ندارد، باید به‌دنبال مسیرهای دانش‌بنیان برای تحقق جهش تولید باشیم.

به گزارش روز سه‌شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین سلاح‌ورزی» در مراسم روز ملی صنعت و معدن افزود: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تنها راه برون رفت از مشکلات کشور جهش تولید است.

وی بیان‌داشت: نیازمند یک بازتعریف و بازمهندسی در تعاملات دولت و بخش خصوصی برای تحقق جهش تولید هستیم.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ادامه‌داد: مهمترین کالای عمومی امنیت است و مهمترین بخش آن امنیت اقتصادی است.

سلاح‌ورزی تاکیدکرد: برای تحقق جهش تولید، باید دولت به موضوع امنیت اقتصادی توجه جدی داشته باشد و یک فضای قابل اطمینان، قابل پیش‌بینی و قابل برنامه‌ریزی برای بخش خصوصی به وجود آید.

وی با بیان اینکه از تجربه کرونا برای جهش تولید می‌توان استفاده کرد، اضافه‌کرد: پیشنهاد این است که درخصوص کسب وکارهای موثر و مهم در روند صدور مجوزها و اعمال نظارت‌ها تسهیل گسترده‌تری به‌وجود آید.

در این مراسم، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز گفت: بخش تولید هیچ‌گاه در برابر تحریم‌ها و محدودیت‌ها کوتاه نیامد و تجربه کرونا و پای کار آمدن دولت و ملت نشان داد می‌توانیم از پس هر مشکلی برآییم.

«عبدالوهاب سهل‌آبادی» بیان‌کرد: یک عزم جدی برای حل مشکلات بخش تولید از سوی همه دستگاه‌های مرتبط مورد نیاز است.

در این مراسم با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۳۰ برگزیده صنعتی و معدنی کشور تجلیل شد.
این برگزیدگان در هفت محور توسط کمیته برگزیدگان ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن انتخاب شده بودند.
در این مراسم همچنین از یک بانوی کارآفرین، پیشکسوت صنعتی نمونه و جوان کارآفرین تجلیل به عمل آمد.

به گزارش ایرنا، دهم تیرماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده و اختصاص این روز فرصت مغتنمی است که به مهمترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود، زیرا این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه حایز اهمیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =