۴۶ برنامه فرهنگی برای جنوب کرمان هدف‌گذاری شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از هدف‌گذاری ۴۶ برنامه برای فعالیت‌های فرهنگی سال جهش تولید در این اداره کل خبر داد.

حسین اسحاقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا برنامه‌های عملیاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان را در سال جهش تولید ۴۶ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۲ برنامه شاخص و ۹ برنامه در سطح ملی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای پویش ملی سواد رسانه‌ای، طرح پژوهشی سند توسعه پایدار شرق و غرب، برگزاری دومین همایش سبک زندگی ایرانی و اسلامی، برگزاری جشنواره داستان کوتاه شهید شهسواری و اجرای سلسله کارگاه‌های طرح تربیت مربی (گفت و گوی فرهنگی) ازجمله برنامه‌های سال جاری خواهد بود.

اسحاقی همچنین جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی جنوب کرمان، هفته فیلم و عکس، جشنواره ملی ۲ سالانه خوش‌نویسی شهید هوشنگ مداحی پور و دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان را از دیگر برنامه‌های ملی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان طی سال جاری اعلام کرد.

وی هدف‌گذاری برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان را در راستای برنامه‌های کلان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: این برنامه‌ها با نظر و مشورت کارشناسان تخصصی اتخاذ شده است.

اسحاقی با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اتخاذ شده است، بیان داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا  برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی این اداره کل به صورت مجازی انجام شده است.

وی ادامه داد: در صورت عادی بودن شرایط، برنامه‌ها به صورت معمول و در شرایط محدودیتی، برنامه‌ها با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان بر توازن فرهنگی در جامعه تاکید و از اجرای برنامه‌های اختصاصی هر شهرستان بر اساس ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و تاریخی خبر داد.

وی مصداق واقعی عدالت فرهنگی را سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحث "ایران فقط تهران نیست" دانست و گفت: برقراری توازن فرهنگی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به صورت ویژه در دستور کار است.

اسحاقی اظهار داشت: در مدیریت جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان که از نیمه سال ۹۵ کار خود را آغاز کرد تلاش شده تا بر اساس مدل توسعه فرهنگی و دغدغه‌های مقام معظم رهبری، سیاست‌های فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسامی و اسناد بالادستی و برنامه‌های دولت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، زیرساخت‌های فرهنگی در راستای مدل توسعه‌ای استان و بنا بر ظرفیت‌های موجود منطقه ایجاد شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.