۳۶ تن چوب و زغال در چهارمحال و بختیاری کشف شد

شهرکرد – ایرنا – جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۶ هزار و ۴۵ کیلوگرم (۳۶تن)چوب و زغال در استان کشف شد.

حسن عسگری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در فصل بهار امسال ۳۳ فقره پرونده تخلف در ارتباط با قطع ۹۶۱ اصله درخت در استان تشکیل شده است.

وی افزود: در مدت مشابه سال گذشته ۳۴ فقره پرونده تخلف برای قطع ۱۹۳ اصله درخت تشکیل شد.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، با اشاره به کشف ۲۴ هزار و ۹۵۵ کیلوگرم چوب و زغال و تشکیل ۳۸ فقره پرونده تخلف در بهار سال گذشته، تصریح کرد: امسال در همین مدت ۶۱ فقره پرونده تخلف برای کشف ۳۸ هزار و ۷۸۸ کیلوگرم چوب، زغال و محصولات فرعی جنگل و مرتع تشکیل شده است.

عسگری خاطر نشان کرد: کشفیات سال جاری شامل ۳۴ هزار و ۶۹۵ کیلوگرم چوب، ۲ هزار و ۷۴۳ کیلوگرم گیاهان مرتعی مانند کرفس و موسیر و یک هزار و ۳۵۰ کیلوگرم زغال است.

وی گفت: مردم می‌توانند هر گونه تخلف در رابطه با جنگل‌ها و مراتع را با استفاده از سامانه ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع  و یا اطلاع به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان‌ها گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =