۶۵ دستگاه لکوموتیو و واگن وارد شبکه ریلی شد

 تهران- ایرنا- با بهره‌برداری از ۶۵ دستگاه لکوموتیو، واگن باری و مسافری جدید، مجموع دستگاه‌های ناوگان ریلی که از ابتدای امسال تاکنون تحویل داده شده است به ۲۰۹ دستگاه به ارزش ۴۲۵ میلیارد تومان رسید.

مراسم سومین مرحله از ورود ناوگان ریلی جدید به شبکه راه آهن کشور امروز (سه شنبه) با حضور «محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی و «پیروز حناچی» شهردار تهران و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در مرحله نخست امسال و در فروردین ماه امسال، ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان و در مرحله دوم  نیز ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۶۴۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

در مرحله سوم نیز ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی با سرمایه‌گذاری ۱۵۶ میلیارد تومانی با کمک هشت شرکت حمل و نقل ریلی تحویل داده شد؛  این ناوگان از امروز سیر خود را در شبکه ریلی کشور آغاز کرد که در مجموع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تمامی این ناوگان ریلی شامل دو دستگاه لکوموتیو به ارزش ۵۰ میلیارد تومان، ۵۳ واگن باری به ارزش ۴۲ میلیارد تومان، دو دستگاه واگن مسافری به ارزش ۲۴ میلیارد تومان و بازسازی هشت واگن مسافری به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در ۶ شرکت داخلی مپنا، واگن‌سازی پارس، فولاد درخشان، واگن‌سازی کوثر، پلور سبز و ریل‌پرداز تولید شده است.

در سال جهش تولید در مجموع هشت شرکت حمل و نقل ریلی، توکاریل، مپنا، صنایع ملی مس ایران، تجارت کوشش سپاهان، احیاء ریل ایرانیان، جنرال مکانیک، راه‌آهن شرقی بنیاد و ریل پرداز نوآفرین با برنامه‌ریزی شرکت راه‌آهن با استفاه از ظرفیت‌های قانونی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سال گذشته نیز با برنامه‌ریزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مجموع در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه از ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha