ایستگاه ۱۳۲ کیلوولتی برق بهمئی تا پایان تابستان  بهره برداری می شود

یاسوج - ایرنا - فرماندار بهمئی گفت: پروژه احداث ایستگاه ۱۳۲ کیلوولتی برق فشار قوی این شهرستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان تابستان به بهره برداری می رسد.

حکمت الله سنایی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این طرح از سال ۸۶ در راستای رفع مشکلات برق شهرستان در زمینی به مساحت یک هکتار کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به کمبود اعتبار و تعطیلی طولانی مدت ایستگاه ۱۳۲ کیلو ولتی گفت: سال گذشته یک هزار میلیارد ریال برای تسریع در روند اجرایی تخصیص داده شد.

سنایی افزود: فاز اول این طرح با نصب ۱۶۲ دکل برق فشار قوی به طول ۴۵ کیلومتر تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری می رسد.

سنایی تصریح کرد: در فاز اول علاوه بر افزایش ۱۰۰ مگاولت آمپر ظرفیت برق یک ترانسفورماتور ۵۰ مگاولت آمپری در ایستگاه مستقر خواهد شد.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح، علاوه بر افزایش پایداری و کاهش محدودیت ها خاموشی شبکه توزیع برق شهرستان کاهش چشمگیری خواهد یافت.

فرماندار بهمئی اضافه کرد: با افزایش ظرفیت و تامین انرژی مناطق زیر پوشش این طرح،گام بزرگی در راستای تحقق جهش تولید خواهد بود.

به گزارش ایرنا، شهرستان گرمسیری بهمئی به دلیل همجواری با خوزستان دمای آن در فصل تابستان به بیش ار ۴۵ درجه سانتی گراد می رسد که به دلیل نبود ایستگاه برق پایدار و قطعی مکرر در این فصل با مشکلات فراوانی رو به رو می شود.

تعداد مشترکان برق شهرستان بهمئی ۱۴ هزارمشترک است.
شهرستان بهمئی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر به مرکزیت شهر لیکک در فاصله ۳۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =