ذخایر خونی خراسان رضوی ۳۷ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از کاهش ۳۷ درصدی ذخایر خونی در این استان و اعلام وضعیت هشدار در این زمینه خبر داد.

دکتر مجید عبداللهی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ذخایر خونی در خراسان رضوی به دلیل کاهش مراجعه مردم به پایگاه‌های اهدای خون کاهش یافته که ادامه این روند در روزهای آتی پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی را با چالش مواجه خواهد ساخت.
وی افزود: با اوج‌گیری دوباره بیماری کرونا در این استان نیاز به منابع خونی نیز افزایش یافته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: ذخایر خونی در این استان به شدت رو به کاهش است و از زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی تقاضا می‌شود به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه نموده و به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.
وی گفت: پایگاه‌های اهدای خون در مشهد شامل پایگاه‌های امام رضا (ع) در خیابان شریعتی، امید در خیابان شیرازی، شهید کریمی در خیابان شریعتی، شهید سلیمانی در بولوار استقلال و مهر در نبش بولوار ابوطالب از ساعت هفت و ۴۵ دقیقه تا ۱۳ پذیرای داوطلبان هستند.
عبداللهی افزود: پایگاه امام رضا (ع) در نوبت عصر هم از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۴۵ دقیقه آماده دریافت خون از اهداکنندگان است.
خراسان رضوی سومین تولید کننده خون در کشور بعد از استان‌های تهران و فارس به شمار می‌رود.
هم اکنون ۱۱ پایگاه انتقال خون در خراسان رضوی فعال است که ۶ پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان‌های نیشابور، گناباد، قوچان، تربت‌حیدریه و سبزوار قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =