عملیات بهسازی ورزشگاه انقلاب اصفهان پایان یافت

اصفهان - ایرنا - رییس هیات دو و میدانی اصفهان گفت: عملیات بهسازی و زیباسازی مجموعه دو و میدانی ورزشگاه انقلاب از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های این کلانشهر به پایان رسید.

محمدرضا برکت روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تعویض پیست تارتان، مرمت رختکن‌ها و سرویس‌های بهداشتی و بهبود وضعیت زیرساختی مانند رنگ آمیزی دیوارها و نرده‌ها از جمله اقداماتی بود که برای این ورزشگاه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه افزون بر ۲۰۰ میلیون تومان برای ورزشگاه انقلاب هزینه شد، ادامه داد: انجام کارهای زیربنایی نامبرده نقش بسزایی در کیفیت این ورزشگاه خواهد داشت و ارتقای عملکرد ورزشکاران بویژه در رشته دو ۱۰۰ متر را به همراه دارد، از سوی دیگر نفرات جدیدی قادر خواهند بود در این مجموعه تمرین کنند.

رییس هیات دو و میدانی اصفهان با بیان اینکه قرار است ورزشگاه خوراسگان نیز در اختیار هیات قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: تجهیز آن مجموعه ورزشی هم می‌تواند برای جذب بیشتر دو و میدانی کاران و ارتقای این رشته مفید واقع شود، البته ذکر این نکته ضروری است که با افزایش قیمت دلار، خرید پیست تارتان و تجهیز آن برای محل نامبرده بیش از ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، لذا قصد داریم از همکاری نیکوکاران ورزشی برای تامین بخشی از هزینه‌ها استفاده کنیم.

برکت با اشاره به شیوع ویروس کرونا که فعالیت‌های ورزشی را تا حد زیادی متوقف کرد، گفت: برای نخستین بار در این رشته، استعدادیابی بوسیله فضای مجازی از هفته آینده در استان انجام خواهد شد.

وی وجود پارک‌های اصفهان را قابلیتی موثر برای ترویج رشته‌های مختلف دو و میدانی دانست و اظهارداشت: بر همین اساس تفاهمنامه‌ای با هیات ورزش‌های همگانی امضا می‌شود که زمینه فراگیری هرچه بیشتر این رشته را در بین خانواده‌ها فراهم کند.

رییس هیات دو و میدانی استان اصفهان با اشاره به این که هیات در سال گذشته تمام برنامه‌های ورزشی و آموزشی از پیش تعیین شده خود را طبق تقویم سالانه برگزار کرد گفت: ما در سال گذشته به کمک کادر خود موفق شدیم ۱۰۰ درصد برنامه‌های خود را عملیاتی کنیم که برگزاری ۱۷ مسابقه انتخابی در رده‌های مختلف آقایان و بانوان، میزبانی مسابقه نیمه ماراتن جام زنده‌رود با حضور ۳۰۰ ورزشکار از سراسر کشور با مجموع جوایز ۳۰ میلیون تومان و اعزام ۱۵ تیم منتخب به مسابقات کشوری نمونه‌ای از فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

وی حمایت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از رشته دو و میدانی و تیم‌داری در لیگ دو و میدانی کشور را اتفاق بسیار خوبی برای این ورزش در ایران دانست و خاطرنشان کرد: سپاهان همچون سال قبل امسال نیز در لیگ آقایان و بانوان تیم‌داری خواهد کرد و امیدواریم نتایج خوب کسب سکو در دوره گذشته دوباره حاصل شود.

ورزشگاه انقلاب اصفهان از جمله مجموعه‌های قدیمی اصفهان شامل استخر، پیست دو و میدانی و زمین تنیس در ضلع شمالی غربی دروازه شیراز (میدان آزادی) اصفهان قرار دارد.

افزون بر ۵۰۰ نفر در استان اصفهان در رده‌های سنی مختلف در دو و میدانی فعالیت می‌کنند.

سرانه ورزشی استان اصفهان ۰.۴۶ متر مربع به ازای هر نفر است.

استان اصفهان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =