خودروهای فرسوده باربری کهگیلویه و بویراحمد تعویض می شود

یاسوج- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف نوسازی ناوگان حمل بار و کالای استان ، ۱۲۱ دستگاه خودروی فرسوده باربری از چرخه باربری خارج و با خودروهای نو جایگزین می شود.

محمد نصیری راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:خودروهای جایگزین از کشورهای اروپایی، ژاپن و کره وارد می‌شوند که پس از انجام تشریفات گمرکی در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در نخستین مرحله خودروهای با بیش از ۵۰ سال عمر تعویض خواهند شد ،اضافه کرد: در مراحل بعدی خودروهای ۴۰ تا ۵۰ سال و ۳۰ تا ۴۰ سال هم از چرخه باربری خارج می‌شوند.

نصیری راد اظهار کرد: بیش از ۹۱۶ دستگاه خودروی سنگین در قالب ۲۱ شرکت ناوگان باربری کار حمل بار و کالا در کهگیلویه و بویراحمد فعال است.

وی عنوان کرد:پارسال افزون بر یک میلیون و ۶۱ هزار تن بار توسط ناوگان باری کهگیلویه و بویراحمد جابه جا شد که نسبت به سال قبل از آن شش و چهار دهم درصد افزایش داشته است.
نصیری راد ابراز داشت: امسال هم ۳۳۵ هزار تن بار جابه جا شد که ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

نصری راد ابراز داشت:جابه جایی مسافر و بار در کهگیلویه و بویراحمد از سه تا چهار درصد بارنامه ۱۸ میلیارد ریال بوده است که کمکی برای اجرای طرح های راهداری است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل بزرگراه، اصلی، فرعی و روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =