همراهی زیرساخت با خلاقیت در مهارت‌آموزی، موانع بیکاری را برطرف می‌کند

زنجان- ایرنا- نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، نقش بسیار مهم و موثری در توسعه جامعه دارد که اگر زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات با قدرت تفکر، خلاقیت و دانش همراه شود بسیاری از مشکلات و موانع بیکاری در کشور برطرف می‌شود.

مصطفی طاهری روز سه‌شنبه در بازدید از کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای زنجان افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی، اهمیت و تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در توسعه ساختار زیربنایی استان دارد.

وی اظهار داشت: با انعکاس صحیح و اصولی معنی و مفهوم کار و تولید در شرایط کنونی خواهیم توانست به بهترین شکل ممکن از ظرفیت و توانمندی‌های موجود در جهت ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای تولید ملی استفاده کنیم.

طاهری خاطرنشان کرد: با گسترش آموزش‌های مهارتی می‌توان در کمک به رونق تولید ملی، گام‌های موثری برداشت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز ضمن معرفی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری، سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های مختلفی را در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز دنبال می‌کند.

محمدرضا انصاری افزود: در همین راستا اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و افزایش تولید به‌شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم شرایط لازم برای حضور اقشار مختلف جامعه و شهرستان برای بهره‌مندی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراهم کرده و آنان را برای ورود به بازار کار، ترغیب کنیم.

نماینده مردم زنجان و طارم به همراه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از مرکز شهید مفتح و مرکز مهارت‌های پیشرفته شهید شهریاری فنی و حرفه‌ای زنجان بازدید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =