۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83839142
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص نسبت ازدواج به طلاق در استان مرکزی ۲ و ۶ دهم است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شاخص نسبت پدیده ازدواج به طلاق در این استان از ۸ و نیم در دهه اخیر به ۲ و ۶ دهم رسیده است.

«بهروز اکرمی» روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی افزود: هسته خانواده از نهادهای پایه در جامعه است که نیاز است سلامت و نشاط بر آن حاکم باشد تا در آینده نسل پویا و کارآمدی تربیت شود.

وی اظهار داشت: کاهش نرخ باروری در استان مرکزی نیز باید با راهبردهای موثر ترمیم و اصلاح شود چرا که پیری جمعیت و کاهش نیروی انسانی مولد به نفع هیج جامعه‌ای نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: در ارزیابی آمار حوزه سلامت بیماری‌های قلبی و عروقی به‌عنوان نخستین تهدی سلامت و عامل مرگ در کشور و استان مرکزی مطرح است و این مهم لزوم توجه عمای به تغییر در سبک زندگی را گوشزد می‌کند.

اکرمی افزود: نداشتن تحرک و تغذیه نامناسب از عوامل مهم بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است و انتظار است که مسئولان در اعطای مجوز برای خدمات غذا به ویژه برای خوراکی‌های فست فود که به شدت زیان‌آور هستند تجدید نظر داشته باشند.

وی اظهار داشت: اعمال سیاست‌های دوستدار سلامت بیانگر فرهیختگی حوزه مدیریتی است و دادن مجوز به خدمات غذای ناسالم نشان می دهد برنامه و سیاست‌ها هماهنگ نیست و باید مسئله به صورت صحیح تعریف و برای مشکلات تصمیم‌گیری شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: گفتمان سازی سلامت نیازمند همراهی همه بخش‌های فرهنگی، آموزشی و تغییر رفنار سبک زیستی خانواده‌ها است و نیاز است این مهم با جدیت بیشتری در استان دنبال شود.

احمد سجادی افزود: عادات و رفتارهای غلط زندگی باعث شده تا میانگین سن امید به زندگی در کشور ۲ سال کاهش یابد و در تغذیه سالم، تحرک و ورزش و در سایر موارد، شاخص ها وضعیت مطلوبی ندارند.

وی اظهار داشت: لازم است دفاتر تسهیلگری به حاشیه نشینان توجه بیشتری داشته باشند و در راستای وظایف دقت بیشتری در مسئولیت اعمال شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =