۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83839092
۰ نفر

برچسب‌ها

چارلی چاپلین در رادیو

تهران- ایرنا- چارلی چاپلین چگونه از فقر مطلق به اوج ثروت و شهرت رسید؟ او چه طور به صحنه نمایش راه یافت و چگونه پایش به سینما باز شد؟؛ «کتاب شب» رادیو تهران در ۱۲ قسمت ۲۰ دقیقه ای به این سوالات جواب می‌دهد.

سِر چارلز اسپنسر چاپلین (Sir Charles Spencer Chaplin) معروف به چارلی چاپلین و چارلی، یکی از بزرگترین و مشهورترین بازیگران و کارگردانان سینما و برندهٔ جایزه اسکار است. بیشتر فیلم‌های او کمدی و صامت هستند. شاید کمتر کسی است که این چهره را نشناسد

چارلی چاپلین چگونه از فقر مطلق به اوج ثروت و شهرت رسید؟پدر و مادرش چه کاره بودند و چگونه از دنیا رفتند؟ چارلی چه طور به صحنه نمایش راه یافت و راهیابی اش به سینما چگونه بود؟ چه شد که این کودک فقیر گرسنه، در کنار کارگردانان قرار گرفت و فیلمسازی آموخت و با فیلم هایی که ساخت، خیلی عجیب و غیر مترقبه، به ثروتی افسانه ای دست یافت؟ چارلی با پول های بیش از حدی که به دست آورد، چه کارها کرد؟چگونه ازدواج کرد؟ با چه کسانی حشرو نشر داشت، چه کتاب هایی مطالعه می کرد و رفتارش در خانه با زن و بچه و در محل کار با عوامل فیلم چگونه بود؟ چه عادت های بد و چه ویژگی های خوبی داشت؟

پاسخ به این سوالات و ده ها سوال و ماجرای عجیب دیگر از زندگی این نابغه عالم سینما را (که تحصیلات چندانی هم نداشت) شنوندگان برنامه کتاب شب در روایت رادیویی زندگینامه او خواهند شنید.

سردبیر برنامه با این توضیحات، اعلام کرد که ماجراهای زندگی این نابغه در ۱۲ قسمت ۲۰ دقیقه ای ( از ۱۴ تا ۲۶ تیرماه ) با صدای بهروز رضوی برای شنوندگان رادیو تهران روایت خواهد شد.

وی در مورد متن رادیویی زندگینامه چارلی چاپلین، گفت: تمام این متن که قرار است طی دو هفته بازخوانی شود، به صورت اول شخص( من-- راوی ) و با استفاده از کتاب هایی که به قلم خود چارلی نوشته شده، تنظیم رادیویی شده است. کتاب هایی مانند: روشنایی های شهر، ترجمه علی اصغر بهرام بیگی. داستان کودکی من، ترجمه محمد قاضی. سرگذشت من، ترجمه جمشید نوایی و با نگاهی تطبیقی به کتاب لایم لایت، ترجمه رضا سید حسینی.

برنامه کتاب شب با سردبیری و نویسندگی محمدباقر رضایی، تهیه کنندگی زرین کشاورز و صدابرداری محسن فراهانی با اجرای ثابت صدای ماندگار رادیو، بهروز رضوی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =