دادستان‌ همدان: ساخت و ساز در رینگ اصلی شهر قیمت مسکن را کاهش می‌دهد

همدان - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: ارائه مجوز برای ساخت و ساز در رینگ اول و دوم شهر موجب کاهش نرخ مسکن در این شهر می‌شود.

حسن خانجانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: سازمان های مسوول برای ارائه مجوز ساخت و ساز در رینگ اول و دوم شهر باید انعطاف به خرج بدهند چرا که شهر به سمت مخروبه شدن می رود.

وی با بیان اینکه استانداری همدان نیز به این مساله ورود کرده است افزود: نهادهای مسوول در این زمینه بر اساس ضوابط داخلی و با استناد به مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی عمل کرده که باید این مصوبات دوباره توسط نهادهای مسوول بررسی شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان ادامه داد: کمیسیون ماده ۵ استان نیز باید این موضوع را با دقت بررسی کند و در جریان بررسی این موضوع انعطاف به خرج بدهد چرا که بازگشایی ۲ رینگ اصلی و ارائه مجوز ساخت و ساز بسیار در قیمت ها تاثیرگذار است.

خانجانی درباره بالا بودن نرخ اجاره بها توضیح داد: مالکان مجاز به افزایش اجاره‌بها بیش از درصد تعیین شده نیستند و این موضوع از طریق سازمان صمت به اتحادیه ها، مشاوران املاک و بنگاه داران ابلاغ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان بیان کرد: تعزیرات حکومتی کار قضایی این موضوع را عهده دار است و با افراد متخلف طبق قانون برخورد می کند با این وجود تاکنون گزارش تخلف در این باره ثبت نشده است.

خانجانی درباره آخرین وضعیت مرخصی زندانیان به واسطه پیشگیری از شیوع کرونا نیز گفت: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ زندانی در مرخصی به سر می برند که تعدادی از آنها در همین زمان مرخصی حکم عفو و آزادی شان را دریافت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha