قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد.

زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصوبه بکارگیری قهرمانان ملی در دستگاه‌های اجرایی سال ۹۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید اما هنوز دستگاه‌های اجرایی بویژه در استان گلستان به آن عمل نکرده‌ یا طفره می‌روند.

وی که سابقه ۱۰ ساله در تیم ملی والیبال نشسته و کسب چندین عنوان آسیایی و جهانی را دارد، مدعی شد: تاکنون هیچ ورزشکاری در استان گلستان جذب دستگاه‌های دولتی نشده و ورزشکاران شاغل در بخش خصوصی استان هم امنیت شغلی ندارند.

دانایی طوس: شخصا خودم در یک اداره معتبر به صورت قراردادی مشغول به‌کار بودم اما با جابه‌جایی در بخش ریاست بعد از چند ماه کارکردن، لغو قرارداد شدم که شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات بر مشکلات اقتصادی من افزود.

عضو تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران به انجام تمرینات در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: قرنطینه خانگی در دوران کرونا باعث فاصله گرفتن از تمرینات و حفظ شرایط جسمانی نشد و بدون وقفه، تمرینات خود را در منزل بر اساس برنامه مربیان تیم ملی انجام داده و می دهم.

دانایی طوس ادامه داد: تمرین کردن در باشگاه‌ها به دلیل فراهم بودن انواع امکانات، آسان تر است اما ورزشکاران همانند سایر مردم شرایط بحرانی کشور را درک می‌کنند.

وی گفت که برای حضور در تیم ملی و رقابت های انتخابی پارالمپیک و پاراآسیایی از آمادگی کامل برخوردار است.

دانایی ‌طوس اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اسفندماه سال گذشته در کانادا برگزار شد اما به دلیل شیوع کرونا، ایران به این مسابقات اعزام نشد و در شرایط فعلی هنوز فدراسیون جهانی زمان جدید برگزاری مسابقات انتخابی بعدی را اعلام نکرده است.

زهرا دانایی طوس ورزشکار ۳۷ ساله گنبدی با سابقه حدود ۱۰ سال عضویت در تیم ملی والیبال نشسته زنان، چهار مدال نقره مسابقات پاراآسیایی، عنوان پنجمی مسابقات پارالمپیک و ۱۵ مدال طلا و نقره در لیگ برتر را در کارنامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =