ظلم و جور آمریکا بزرگترین انگیزه برای تاب‌آوری ملت ایران در برابر تحریم است

زنجان - ایرنا - نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌منطقی و ظلم و جور آمریکای جهانخوار، بزرگترین دلیل و انگیزه برای تاب‌آوری و مقاومت ملت ایران در برابر فشارها و تحریم‌های ظالمانه است.

سید مرتضی خاتمی روز سه ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زنجان، بی منطقی و ظلم و جور صورت گرفته علیه کشور و ملت ایران، عمده دلیل و انگیزه برای تاب‌آوری و مقامت و ایستادگی در مقابل فشارها و تحریم‌های ظالمانه اعمال شده از سوی آمریکا است افزود: در کنار این، استقلال خواهی نیز دیگر عامل و انگیزه برای تاب آوری و مقاومت در برابر این کشور زیاده خواه و زورگو است.

وی اظهار داشت: ملت ایران پس از دوران‌های مدید که زیر ظلم و ستم استبداد داخلی و استعمار خارجی بودند و با پیروزی انقلاب، از زیر یوغ رژیم پهلوی و آمریکای سلطه‌ طلب، رهایی یافته و استقلال را تجربه کردند بنابراین تحمل زیاده خواهی‌های استکبار جهانی در راس آمریکا را ندارند و این باعث شد تا انگیزه ها برای مقاومت و ایستادگی در برابر فشارها و تحریم های ظالمانه، مضاعف‌تر شود. 

خاتمی تصریح کرد: اعمال فشارها و تحریم های صورت گرفته از جانب آمریکا، باعث شد خلاقیت‌های ملت همیشه در صحنه ایران به ویژه قشر جوان، شکوفاتر شود و به منظور تعالی،  پیشرفت و آبادانی کشور به کار و تلاش داخل متکی باشیم.

 وی، وجود رهبری جامعه در مقابله و ایستادگی در برابر استکبار جهانی را بسیار مهم خواند و افزود: مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با تحریم ها و فشارهای صورت‌گرفته از سوی آمریکا، مسیر را به درستی برای ملت ایران تبیین کردند و فرمودند درست است که مقاومت هزینه دارد اما هزینه سازش و تسلیم، بیشتر از مقاومت است و این راهبری منطقی نیز در حقیقت دلیل دیگری بر مقاومت و تاب آوری مردم است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: در این میان، همدلی، اتحاد و وحدت مردم نیز نقش بی بدیل و اثربخشی در ارتباط با مقاومت و تاب آوری داشته و دارد.

خاتمی به شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان اشاره کرد و افزود: مردم ایران در بحث مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا نیز، همدلی و اتحاد خود را به نمایش گذاشتند که به حتم موفقیت در این امر مهم، آن هم در چنین شرایطی که کشور در حال تحریم و فشار است نمونه بارزی از تاب‌آوری و مقاومت این ملت است.

وی تصریح کرد: ملت ایران در شرایط فشار و تحریم های ظالمانه اعمال شده از سوی دشمنان، توانست از سایر کشورهای جهان که از امکانات مادی بهتر و بیشتری برخوردار هستند با بیماری ویروس کرونا، مقابله کند که این درخور تحسین است.

خاتمی اظهار داشت: لازم است بسترها و زمینه‌هایی فراهم شود تا ناگزیر درون زا حرکت کرده و برای دستیابی به موفقیت های بیشتر و بهتر، بر روی خود حساب باز کنیم.

وی تاکید کرد: ملت ایران می تواند بدون اتکا و کمک اجانب به قله موفقیت ها دست یابد و این اصل ثابت شده نیز در افزایش تاب‌آوری و مقاومت بسیار نقش آفرین است.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha