دبیرکل نجباء: حوادث اخیر ماهیت جنایتکارانه آمریکا را آشکار کرد

بغداد – ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین «اکرم الکعبی»، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء در توئیتی نوشت که حوادث اخیر در برخورد با معترضان به نژادپرستی، ماهیت جنایتکارانه آمریکایی‌ها را آشکار کرد.

به گزارش روز سه شنبه دفتر رسانه ای نجباء، الکعبی در این توئیت به بیان تاریخ سه مرحله‌ای ایالات متحده پرداخت و تاکید کرد که خوی کنونی آمریکا ریشه در ماهیت وحشیانه و جنایتکارانه آن دارد.

وی با انتقاد از برخی اظهارات مبنی بر متمدن بودن آمریکا، نوشت: امروزه واشنگتن ماهیت جنایتکارانه خود را برملا کرده است، گرچه این مساله به هیچ وجه عجیب نبوده و تاریخ آمریکا بیانگر همین موضوع است.

الکعبی به سه مرحله مهم در تاریخ آمریکا اشاره کرد و افزود: در مرحله نخست، افرادی با چهره سفید اما قلب‌هایی سیاه، از تمام کشورهای اروپایی گرد هم آمدند تا کشور سرخ‌پوستان دل ‌پاک را اشغال کنند و علاوه بر کشتار، انواع ویروس‌ها و بیماری‌ها را در میان آنان شیوع دهند.

وی ادامه داد: در نتیجه این اقدامات، از ساکنان اصلی آمریکا تنها ۱۰ درصد به جا ماندند. پس از آن بود که نیاز به برده ‌داری را احساس کردند و برای این کار میلیون‌ها سیه‌چرده صلح‌طلب و سلیم النفس از کوچک و بزرگ را به اسارات گرفته و به بردگی درآوردند.

دبیرکل نجباء در جمع‌بندی مرحله نخست از تاریخ آمریکا آورده است: در نهایت اختلاف و دودستگی بین سفیدپوستان سبب شد که هر یک، بخشی از این سیاه‌پوستان را به عنوان نیروهای جنگی به کار گرفته و با وعده آزادی، آن‌ها را فریب دهند. این نزاع زمانی به پایان رسید که آمریکا به ماهیت وحشی‌گرانه خود بازگشت.

الکعبی مرحله دوم تاریخ آمریکا را در جدایی عناصر رادیکال از قاره پیر (اروپا) برجسته دانست و نوشت: آن‌ها در این دوره درصدد دستیابی به سلاح‌های نابودگر و کشنده برآمدند و از آن برای نسل‌کشی ملت‌ها در هیروشیما و ناکازاکی استفاده کردند.

وی هدف آمریکا از این نسل کشی در ژاپن را ارسال پیام مبنی بر عدم اغماض در برخورد با دشمنان برشمرده و بیان کرد: هدف اصلی، تثبیت آمریکا به عنوان تنها حاکم جهان و لزوم تبعیت همگان از این کشور بود.

دبیرکل نجباء در تشریح نقطه ‌عطف سوم تاریخ جنایتکارانه آمریکا آورده است: این رژیم با هدف مشروعیت بخشیدن به جنایت‌هایش به تاسیس سازمان ملل و نهادهای بین المللی اقدام ورزید؛ سازمان‌هایی که به منزله حیاط‌ خلوت واشنگتن بودند.

الکعبی گفت که آمریکا این‌چنین با سوءاستفاده از ظرفیت‌های یاد شده به اشغال کشورها و نابودی و سرقت ثروت آنها به نام آزادی و دموکراسی مبادرت می‌ورزد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =