اختصاص ۲۷میلیارد ریال برای اجرای سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های گاز چهارمحال و بختیاری

شهرکرد ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری از اختصاص ۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز طبیعی خبر داد و گفت: امسال نیمی از ۱۰۱دستگاه تقلیل فشار اصلی گاز استان هوشمندسازی می‌شود.

سیامک حیدری روز سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به مزایای اجرای سامانه مانیتورینگ خطوط انتقال گاز اظهار داشت: با  اجرا و تکمیل سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های تقلیل فشار، توزیع و مصرف گاز  به صورت آنلاین از راه دور کنترل، ثبت و مدیریت می‌شود.
به گفته وی، هم‌اکنون ۳۳ ایستگاه به صورت ۱۰۰ درصدی مانیتورینگ می‌شود که با مجهز شدن ۲۳ ایستگاه دیگر به سامانه مانیتورینگ و اندازه‌گیری گاز طبیعی در سال جاری، حدود ۵۰ درصد از ایستگاه‌های تقلیل فشار در مسیر خطوط انتقال تکمیل خواهد شد.

حیدری، خدمات‌رسانی مطلوب و بدون وقفه، صرفه‌جویی در وقت، نظارت دقیق و آنلاین را از عمده مزایایی اجرای سامانه مانیتورینگ در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز در خطوط اصلی انتقال محورهای کوهستانی و سخت‌گذر استان دانست.
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری، ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق شهری را بیش از ۹۵ درصد و ضریب نفوذ در مناطق روستایی استان را ۸۶.۵ درصد اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با حدود ۹۷۹ هزار نفر جمعیت شهری،  روستایی و عشایری ، ۳۰۸ هزار و ۹۰۶ مشترک گاز دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha