بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دانشگاه گیلان

رشت - ایرنا- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و ارسلان زارع استاندار گیلان از نمایشگاه دستاوردها و محصولات فناورانه دانشگاه گیلان بازدید کردند.

در این نمایشگاه بالغ بر ۴۰ عنوان فناوری در چهار حوزه شرکت های مرکز رشد، محصولات پیشگیری از ویروس کووید ١٩، دستاوردهای دانشکده های دانشگاه و واحدهای تحقیق و توسعه مستقر در دانشگاه به نمایش گذاشته شده است.

 همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان از پیشرفت اجرایی طرح شهرک علم و فناوری گیلان بازدید کرد.

بخش اول این پروژه، احداث ساختمان ستادی طرح جامع شامل ساختمان اداری به مساحت ۸۸۰ متر و احداث زیرساخت هشت هکتار از محوطه طرح پارک علم و فناوری گیلان شامل خیابان کشی، محوطه سازی، جمع آوری آب های سطحی و تاسیسات زیربنایی است که اجرای آن از اردیبهشت امسال آغاز شد.

 اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این فاز، ۵۵ میلیارد ریال برآورد شده که ۵۲ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

 افتتاح  سوله های کارگاهی و راه اندازی کارگاه های شرکت های فناور، بازدید از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و فناور، بازدید از شرکت دانش بنیان قوای محرکه فرزانگان، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه‌ آزاد رشت، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان،   حضور در آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان و نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون علمی رییس جمهوری به گیلان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =