۲ هزار و ۵۵۴ نفر در خمین برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت نام کردند

خمین - ایرنا - رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خمین گفت: ۲ هزار و ۵۵۴ نفردر این شهرستان تا کنون برای دریافت تسهیلات خسارات ناشی از کرونا در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

محمدرضا مختاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از ثبت نام متقاضییان در سامانه کارا دستگاه اجرایی پرونده را بررسی و پس از تایید به بانک عامل معرفی می‌کند و بانک درمدت یک هفته باید تسهیلات را پرداخت کند.
وی با بیان به اینکه ۹۰۹ متقاضی دریافت بیمه بیکاری ناشی از بیماری کرونا در خمین در سامانه ثبت نام کردند، ادامه داد: از این تعداد ۷۶۴ متقاضی در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی  برای دریافت بیمه بیکاری واقع  تایید شدند.
مختاری اظهار داشت: ۲۱۳ کارگر مشغول به کار در واحدهای صنعتی خمین در سه ماهه نخست امسال مشمول تعدیل و قطع رابطه شدند.
وی با اشاره به اشتغال دوباره ۱۹ کارگر در خمین گفت: بیمه بیکاری برای ۲۵ کارگر برقرار شد و ۸۱ کارگر مشمول قطع مقرری شدند و ۲۱ کارگر نیز برای دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی به این سازمان معرفی شدند.
کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه،تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.
بر اساس اعلام سیما سادات لاری،سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر تا ۹ تیر ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰  نفر رسیده است.

خمین واقع در جنوب استان مرکزی زادگاه امام راحل است که با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای بالاترین نرخ بیکاری در این استان پس از اراک است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =