شهردار ری: طرح‌های کوچک مقیاس با نظارت شورایاران اجرا می‌شود

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران (شهرری) گفت: در راستای اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس نیازمند تعامل شهردار منطقه با شورایاران هستیم تا با تعامل و نظارت آنان این طرح‌ها اجرایی شود.

فرهاد افشار روز سه شنبه در جمع مدیران شهرداری منطقه ۲۰ اظهار داشت: با توجه به تغییر رویکرد مدیریت شهری از پروژه های بزرگ مقیاس شهری به کوچک مقیاس و محله محور، با اتخاذ این رویکرد بخشی از مشکلات شهری اصلاح می شود.

این مسئول تاکید کرد: شایسته است با افزایش مشارکت مردم محله در کنار مدیران شهری برای افزایش کیفیت زندگی در شهر تلاش و برنامه ریزی کنیم، برهمین اساس و در راستای رسیدگی به مشکلات محلات و تعامل با شورایاران و بررسی پروژه های کوچک مقیاس، بازدید شهرداران نواحی این منطقه با همراهی شورایاران تقویم شد.

وی افزود: در راستای رسیدگی به مشکلات محلات و ارتقا رضایتمندی شهروندان و با توجه به اهمیت نقش شورایاران در تعامل با شهروندان و شهرداری، برنامه زمانبندی بازدید شهرداران نواحی از سطح محلات و نشست با دبیران شورایاری محلات به صورت تقویم یکساله تا پایان سال جاری تهیه شده است.

افشار خاطرنشان کرد: بر این اساس هر ناحیه طبق یک جدول زمانی مشخص تا پایان سال جاری به صورت مستمر با همراهی دبیران شورایاری محلات از کلیه محلات بازدید خواهند داشت و ضمن نشست مشترک، پروژه های محلی و کوچک مقیاس و درخواستهای شهروندان بررسی و رسیدگی خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۰ (شهرری) اضافه کرد: توسعه شهرها نیازمند خلاقیت است و با توجه به اینکه شورایاران ارتباط مستقیم با شهروندان دارند ایده های خلاق شورایاران می تواند به مدیریت شهری کمک کند.

وی تاکید کرد: شورایاران باید پاسخگوی درخواستهای شهروندان محلات باشند و همواره در حل  مسائل اجتماعی محلات با شهروندان و مدیران شهری تعامل نمایند تا حس تعلق شهروندان به شهر و رضایتمندی آنان افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به اینکه شهروندان باید در جریان نحوه هزینه کرد مدیریت شهری قرار گیرند، یادآور شد: در حال حاضر اولویت بندی خدمات شهری نقش مهمی دارد و فعالیت های جاری و نگهداشت شهر در شرایط کنونی در اولویت است و از این رو بخش عمده ای از بودجه منطقه ۲۰ صرف این امور می شود.

افشار یادآور شد: اولویت اصلی مجموعه مدیریت شهری حفظ و نگهداری از تجهیزات شهری به عنوان سرمایه اصلی شهر برای رفاه شهروندان است.  

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =