استاندار کردستان: حقوق تولیدکننده و مردم باید با هم مورد توجه قرار گیرد

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان با بیان اینکه به حمایت از تولید اعتقاد راسخ داریم و معتقدیم که تولید کننده باید سود متعارف و مناسب دریافت کند، گفت: از سوی دیگر باید به حقوق مردم توجه شود تا اجحافی در حق آنان با افزایش بی دلیل قیمت‌ها صورت نگیرد.

بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در نشست شورای معادن استان اظهار داشت: افزایش قیمت شن و ماسه خارج از عرف و قیمت‌های کارشناسی توجیه ندارد و سازمان صمت باید به این بحث جدی ورود کند.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت شن و ماسە در استان باید بر اساس کار کارشناسی صورت گیرد، یادآور شد: ظرف مدت یک هفته قیمت شن و ماسه در استان‌های همجوار بررسی و آنالیز شود و بر مبنای آن افزایش قیمت شن و ماسه در استان نیز انجام گیرد و سازمان صمت نیز موظف است از راهکارهای قانونی برای نظارت در این بخش استفاده کند.

استاندار کردستان در بخش دیگری معادن را سرمایه های کشور و متعلق به همه مردم دانست و همگان را به پرهیز از بخشی نگری در این حوزه فراخواند.

وی افزود: برخی افراد تصور می‌کنند اگر معدنی در یک نقطه خاص قرار دارد عواید آن باید صرفا به مردم همان منطقه برگردد در حالیکه این تصور اشتباه است و حقوق دولتی معادن مستقیما به حساب خزانه واریز می‌شود.

مرادنیا اضافه کرد: همه باید تلاش کنیم تا برای تولید کنندگان حاشیه ایجاد نشود چرا که با دوری از حواشی و بسترسازی‌های مناسب تولید رونق خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =