۳۰۸ دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی کردستان تحصیل می‌کنند

سنندج - ایرنا - سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان گفت: در حال حاضر ۳۰۸ دانشجوی خارجی در واحدهای این دانشگاه و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

جهانشیر امینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای سال آینده تحصیلی نیز ۲۰۰ دانشجوی خارجی دیگر متقاضی تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کردستان هستند.

وی با اشاره به اینکه اغلب دانشجویان خارجی از اتباع اقلیم کردستان عراق هستند، افزود: این دانشجویان بیشتر در رشته‌های علوم پایه و مهندسی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان به ایجاد رشته روابط بین‌الملل در این دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: از کشور سوریه هم به تازگی متقاضی برای تحصیل در واحدهای این دانشگاه اعلام آمادگی کرده است.

امینی با بیان اینکه در حال حاضر از لحاظ تعداد، نسبت اساتید به دانشجو در واحدهای دانشگاه‌ آزاد این استان یک به ۳۲ است، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم این نسبت را کاهش داده و روند توسعه و رشد علمی دانشگاه آزاد را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی به کاهش آمار دانشجویان دانشگاه آزاد و فشارهای مالی ناشی از آن اشاره کرد و گفت: حدود ۳۲۰ میلیارد ریال بابت شهریه دانشجویان خانواده شهید و زیرپوشش بهزیستی از دولت طلب داریم که امیدواریم وصول شود تا بتوانیم خدمات بهتری در بخش‌های مختلف به دانشجویان ارائه دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه آمار دانشجویان غیربومی در رشته‌های زیرمجموعه پزشکی و دامپزشکی بیشتر است، تاکید کرد: ۷۶۰ دانشجو در مقطع دکترا، ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در رشته‌های کارشناسی و کاردانی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی کردستان با ۱۴ هزار دانشجو دارای ۶ واحد در شهرهای سنندج، مریوان، قروه، بیجار، سقز و بانه است.

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، ۵۴۴ دانشجو در مقطع دکترای عمومی، ۶۴۶ دانشجو در مقطع دکترای تخصصی، ارشد ناپیوسته یک هزار و ۱۱۰ نفر، کارشناسی ناپیوسته ۶۳۴ نفر، کارشناسی پیوسته سه هزار و ۹۵ نفر و کاردانی ۷۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =