صنعت نوپای مکرومه بافی در جوین فعال شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جوین گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی برای نخستین بار صنعت نوپای مکرومه بافی و بافت عرق گیر خودرو در این شهرستان فعال شد.

محسن سلاطینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک صنعت مکرومه بافی در خراسان رضوی نو پاست و فقط دو کارگاه در شهرستانهای مشهد و جوین در این بخش تولیدی فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به سال جهش تولید و حمایت از تولیدات داخلی ادامه داد: امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب پشتیبان با هدف حمایت و رونق تولید به فعالان صنایع دستی جوین پرداخت شده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جوین گفت: منبت کاری، معرق چوب، تنورمالی، مسگری، تذهیب، گلیم بافی و جاجیم بافی از مهمترین صنایع دستی سنتی شناسایی شده در شهرستان جوین است.

مکرومه بافی از صنایع و هنرهای دستی جدید است که با مواد متفاوت و با ابتکار بافنده و هنر هنرمند بافته می‌شود. این هنر دستی در بافت لباس‌ها و رومیزی ها از گذشته مرسوم بوده و امروزه به شکلی مدرن تر در قسمت های مختلف دکوراسیون کاربرد دارد و جزئی از گرایش‌های روز برای دکوراسیون محسوب می‌شود.
نقاب، مرکز شهرستان جوین در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =