سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید می‌شود

بندرعباس- ایرنا- فرماندار جاسک گفت: این شهرستان با میانگین تولید سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو، ۷۰ درصد نیاز هرمزگان و ۳۵درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.

محمد رادمهر روز چهارشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: در سال گذشته حدود ۸۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در این شهرستان تولید شد که امسال پیش‌بینی می‌شود این میزان به یک میلیارد برسد.
وی بیان داشت: در یک‌ماه اخیر نیز در مراکز تکثیر و پرورش میگوی شهرستان جاسک ۳۰۰میلیون قطعه بچه میگو تولیدشد که نشان از رشد قابل توجه این آبزی نسبت به همسنجی با سال قبل است.
وی اظهار امیدواری کرد: باتوجه به نامگذاری سال جهش تولید و توجه دولت و استاندار هرمزگان به افزایش تولید بویژه در حوزه آبزی پروری، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی با بهره برداری کامل سه مرکز جدید و ۲ برابر شدن مراکز تکثیر، پیش بینی می‌شود در سال آینده ۲ میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید شود.
فرماندار جاسک اظهارداشت: تحقق این امر در تولید میگوی سایت‌های پرورش میگوی استان هرمزگان و حتی کشور رشد قابل ملاحظه‌ای بدنبال خواهد داشت.
رادمهر گفت: بچه میگوی جاسک علاوه بر تامین شهرستان های هرمزگان به استان‌های همجوار سیستان بلوچستان و بوشهر و همچنین برخی سایت‌های پرورش میگوی کشور نیز ارسال می‌شود.
جاسک با داشتن ۳۲۰ کیلومتر نوار سواحلی، ظرفیت‌های زیادی در زمینه ایجاد سایت‌های پرورش میگو دارد که با استعدادیابی انجام شده و بهره برداری اصولی  می‌توان از زمین‌های ملی در راستای اشتغالزایی استفاده کرد.
شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =